Prindi

Rõivateaduskonna erialaste teadmiste päev tõi kokku saalitäie huvilisi06.12.2013

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskond korraldas 06.12.2013 „erialaste teadmiste päeva“, millel osalesid koostööpartnerid, üliõpilased ja teaduskonna vilistlased. Tegemist on teaduskonna traditsiooniga, sest teadmiste päev toimus juba kolmandat korda.

Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau võttis vaatluse alla rõiva- ja tekstiilitööstuse arengusuunad nii Eestis, Euroopas kui globaalses mõõtmes. Ta analüüsis tööstusharu ohtusid ja nõrkusi, tõi esile Eesti võimalused ja tugevused. Märkimata ei saa jätta tarkade tekstiilide kiiret arengut, uusi keemilisi kiude ja tehnoloogiaid.

Jes Peter Jensen ja B. Struve Taani firmast Garngården A/S rääkisid õmblusniitidest ja -tarvikutest ning isolatsioonimaterjalidest. Koostöö Taani firma esindajatega sai alguse Frankfurdi messil. Firma esindajatel oli kaasas kastitäis isolatsioonimaterjalide näidiseid ja lekaale lõigete tegemiseks, mida jätkus kõigile soovijatele.

Uutest tehnoloogilistest arengusuundadest rõivatööstuses rääkis TTK vilistlane ja Tallinna Tehnikaülikooli doktorant Pirjo Elbrecht (pildil). Ta andis ülevaate Body Scanneri kasutamise kogemustest mõõdutoodete projekteerimisel Lectra Made-to-measure programmiga ja valmistamisel ning automaatsetest tootekaartidest.

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna üliõpilane Liina-Mai Püüa rääkis pooleaastasest praktikast Adidases ja edukast osalemisest moekonkurssidel. Sõna said TTK vilistlased Marika Müür, kes kõneles oma magistriõppest TTÜs ja tööst Kaitseväe Peastaabis, Maria Churakova tööst tekstiiliala väikeettevõttes.

Erialaste teadmiste päeva lõpetas teaduskonna uue tekstiilmaterjalide testimise ja õmbluslabori külastamine.

roiva_erialapaev_008

roiva_erialapaev_014

 


  • Jaga: