Prindi

Õmblustehnoloogia workshop Berliini partnerkõrgkoolis20.05.2014

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna esindajad Margit Kuusk ja Helina Prints külastasid 12.-16.05,2014 Erasmus programmi raames Saksamaa partnerkõrgkooli Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin.

Külaskäigu raames tutvuti Berliini kõrgkooli erinevate rõivatööstuse õppekavade, -materjalide, -programmide ja -töökorraldusega ning õppeklassidega. TTK esindajad tutvustasid Saksa tudengitele õppimisvõimalusi TTKs Erasmus programmi raames, mille vastu tunti väga huvi. Sügisel lubasid Berliini kõrgkooli  tudengid ja õppejõud tulla rõiva- ja tekstiiliteaduskonnaga tutvuma.

Margit Kuusk viis 2. kursuse Clothing Technology/ Fabric Processing õppekavatudengitele läbi õmblustehnoloogia workshopi teemal “Seestõmmeldud pealepandud taskud”. Workshopi raames valmistasid tudengid ettevalmistatud materjalide järgi 2 tehnoloogiliselt erinevat tasku varianti. Tudengitele oli see uus kogemus ja nad jäid väga rahule.

Erasmus programmi raames õpib Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin kõrgkoolis rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia 3. kursuse üliõpilane, kes on väga rahul Berliini kõrgkooli õppekorraldusega. Berliini kõrgkoolis algab sügissemester oktoobris ja kevadsemester aprillis, mis kestab juulikuuni. Õppeprogramm on väga sarnane TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonna õppekavadele. Õppekavade nominaalaeg on 7 semestrit (3,5 aastat). Oli näha sarnasust praktiliste projektide osas, kus valmistati toode alates lõike konstrueerimisest kuni valmis tooteni.

Berliini kõrgkooli õmbluslabor on seadmete poolest väga hästi sisustatud, mis andis ideid edaspidi ka TTK õmbluslabori arendamisel.

Berliini kõrgkoolis

Berliini kõrgkoolis

 

 

 


  • Jaga: