Prindi

Ruse Ülikool Bulgaarias ootab Eesti tudengeid ja õppejõude21.05.2014

Rahvusvaheliste suhete spetsialist Triin Thalheim osales 12.16.05.2014 Bulgaarias Ruse Ülikoolis (http://www.uni-ruse.bg/) toimunud rahvusvahelisel nädalal. Nädala raames tutvustati Ruse Ülikooli teaduskondi ja rahvusvahelist tegevust, toimus Bulgaaria keele ja kultuuri kursus ning „rahvusvaheline laat“, kus sai jagada oma kõrgkooli tutvustavaid materjale. Lisaks Eestile olid esindatud kõrgkoolid Poolast, Rumeeniast, Türgist, Austriast ja Kreekast.

Ruse Ülikoolis õpib 10 000 üliõpilast kaheksas teaduskonnas: põllumajandus-tööstusteaduskond; mehaanika; elektrotehnika, elektroonika- ja automaatika; autotehnika ja transport; ärijuhtimine ja ettevõtlus; loodusteadus- ja haridus; õigusteadus; tervise- ja sotsiaalteaduskond. Ülikool on loodud 1945. aastal, spetsialiseerumisega põllumajandustehnoloogiatele. Ülikoolis on nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppe programmid. Ruse Ülikooli tähtsaimateks koostööpartneriteks on naaberriigid Türgi ja Rumeenia, osaletakse mitmes Doonau jõe piirkonna arendusprojektis. Inglise keeles pakutakse kaht bakalaureuse-programmi: Information and Communication Technologies ja European and Global Studies. Ruse Ülikoolis õpib 500 välistudengit, neist valdav enamus Türgist ning ca 30 Erasmus-tudengit Euroopa eri maadest.

Aktiivseimad rahvusvahelistes projektides osalejad on ärijuhtimise ning transporditeaduskond. Ruse Ülikooliga on TTK kokku puutunud Erasmus intensiivprogrammi kaudu: sealne transporditeaduskond on osalenud koos TTK transporditeaduskonnaga säästvate mootorikütuste projektis koos partnerkoolidega Belgiast, Portugalist, Poolast, Leedust, Soomest, Austriast, Saksamaalt, Kreekast, Hollandist ja Rumeeniast.

Ruse Ülikoolis on võimalus õppida TTK tudengitel Erasmus-programmi raames järgnevatel erialadel: autotehnika, masinaehitus, elektritehnika, ärijuhtimine ja majandus. Ruse Ülikoolis pakutavad ingliskeelsed kursused: http://erasmus.uni-ruse.bg/en/?cmd=cmsPage&pid=29. Elamiskulud Bulgaarias on soodsad: üür värskelt renoveeritud ühiselamus 45 EUR kuus, kulud kokku ca 150 – 200 EUR kuus. Lisaks tudengivahetusele on Ruse Ülikool huvitatud õppejõudude vahetusest ning projektikoostööst.

Ruse Ülikooli ees

 


  • Jaga: