Prindi

Selgitati välja TTK parimad saalijalgpallis ja jõutõstmises18.11.2016

Eelmisel nädalal toimus mitmeid ülekoolilisi olulisi traditsioonidega kehakultuuri sündmusi ning omavahelises jõukatsumuses selgitati välja parimad nii saalijalgpallis kui ka jõutõstmises.

Saalijalgpalli finaalturniir leidis aset 17.novembril ning selle käigus selgitati välja meistermeeskond 2016.Võistlustel osales kuus meeskonda ehitus-,transpordi- ja mehaanikateaduskondadest. Kolmandat aastat järjest võitis esikoha ehitusteaduskonna teedeehituse eriala meeskond koosseisus: Tõnis Vihmoja, Maikel Astur, Johannes Kukebal, Reio Mändla, Sander Põlluäär ja Rasmus Felt, kes finaalmängus alistas ehitusteaduskonna I meeskonna tulemusega 9:2.

Pronksimängus alistas transporditeaduskonna meeskond ehitusteaduskonna II meeskonna tulemusega 4:1. Seega neljas koht kuulus ehitusteaduskonna II meeskonnale. 5-6. kohta jäid jagama mehaanikateaduskonna meeskond ja sama teaduskonna elektritehnika eriala meeskond.

ttk-2016-saalijalgpalli-meistermeeskond

Pildil vasakult: Võistluste peakohtunik Enn Läänmäe, Reio Mändla, Johannes Kukebal, Maikel Astur, Tõnis Vihmoja ja Sander Põlluäär

Samal päeval toimus ka traditsiooniline jõutõstmise võistlus TTK üliõpilastele. Võisteldi harjutuses „lamades surumine“, kus võistluskatseks on lamades selili tõstepingil kangi surumine üles sirgetele kätele. Võistlus toimub juba alates 2013.aastast ning on järjest enam populaarsust kogumas, ka tulemused on aastate jooksul arenenud paremuse suunas. Kehakultuurikeskuse juhataja Raivo Russmanni sõnul on võistlus eelkõige mõeldud liikumisharrastuse edendamiseks ning atleetiline võimlemine ja jõutõstmine on olnud meie üliõpilaste seas üks populaarsemaid harrastusi.

Esikoha saavutas Harri Ots (TT 71) tulemusega 51 korda (pildil keskel), hõbemedali võitis Maiko Kängsep (HE 31) tulemusega 47 korda (pildil vasakul) ja pronksmedali Deniss Semjonov (TL 11) tulemusega 30 korda (pildil paremal).