Prindi

Selgusid TTK parimad ettevõtetele tehtud tööd06.03.2019

2018. aastal koostöös ettevõtetega kõrgkoolis valminud lepingulistest töödest valiti välja kolm parimat, millest ülevaatlikke lühiettekandeid on võimalus kuulata ka üliõpilaste teadusfestivalil 21. märtsil.

Žürii ühe liikme Tallinna Tehnikakõrgkooli innovatsiooni- ja koolituskeskuse ettevõtlusspetsialisti Marit Meri sõnul hinnati tööde mahtu, uudsust ja üliõpilaste kaasatust projekti. “Vaatasime ka teaduspublikatsioonide osakaalu ning teemast väljakasvanud lõputööde arvu”.

Konkursile laekus kaheksa tööd, millest e-žürii on hääletuse tulemusena tõstnud esile nimetatud kolm tööd:

I koht
Sõidukite massi ja teljekoormuste monitooring Eesti sildadel 2017-2018.
Töö teostajad Karin Lellep, Martti Kiisa, Ando Pärtel.

II koht
Ehitusinfo mudelite visualiseerimine virtuaalreaalsuses.
Töö teostajad Egert-Ronald Parts, Karin Lellep, Martti Kiisa.

III koht
Pneumaatiline pöördealus. 
Töö teostaja Samo Saarts.

Žürii koosseis oli järgmine: TTK arendusprorektor Anne Kraav, ehitusinstituudi direktor Aivars Alt, ringmajanduse ja tehnoloogia instituudi direktor Erki Lember, rõiva ja tekstiili instituudi direktor Mare-Ann Perkmann, arhitektuuriinstituudi direktor Hindrek Kesler, logistikainstituudi direktor Oliver Kallas, innovatsiooni- ja koolituskeskuse ettevõtlusspetsialist Marit Meri ja üliõpilasesinduse esindajana Karl Juhandi.

Parimatest lepingulistest projektidest teevad autorid ka ülevaatlikud lühiettekanded üliõpilaste teadusfestivalil 21. märtsil algusega kell 11. Esimest korda uues formaadis toimuva üliõpilaste teadusfestivali kohta saab lisainfot peagi.


  • Jaga: