Prindi

Tabasalu kardirajal kihutasid kaassõitjana tulevased tudengid12.06.2015

TTK transporditeaduskond koostöös Mariine Auto ja Maanteematiga korraldas 11.06.2015 Tabasalu kardirajal TTK ringrajapäeva, millel osalesid nii autotehnika õppekava potentsiaalsed tudengid kui TTK töötajad.
TTK ja TTÜ ühisvõistkond Formula Student Team Tallinn tutvustas elektrivormelit ja tegi demonstratsioonsõidu. Sel suvel on tiimil kavas võistlused Ungaris, Hispaanias ja Tšehhis, veteranliikmed osalevad aga varasemate vormelitega Baltic Openil Taanis. Eelmistest vormelitest erinevalt sõitis elektrivormel demonstratsioonil erakordselt vaikselt ja puudu jäi möirgavast sõiduhelist, mis vormelisõiduga muidu kaasas käib. Jürgo Vahtra Maanteeametist tegi kiirkoolituse „Kasutatud auto ostmise ABC“. Kindlasti tuleb autoostmisel pöörata tähelepanu paljule muule kui ilus pilkupüüdev auto värv või peeglid. Jälgida tuleks nii läbisõitu, avariilisust, koode jm. Kui ise kõigega hakkama ei saa, siis on õige enne ostmist viia ülevaatuseks töökotta, kus antakse objektiivne hinnang autole.
Seejärel said huvilised osaleda sõidutestidel promilliprillide ja pidurdusseinaga. Promilliprillid peaksid olema kõigile kohustuslikud, et saada objektiivselt aru, kuidas muutub reageerimiskiirus ja auto valdamine teel. Kiiruskatsed viidi läbi 600 HJ moortoriga autol. Rajal olid kiired masinad koos tõeliste professionaalidega Mariine Autost Ja TTKst. Soovijad said end proovile panna kaassõitjana.
Osalejate vahel loositi välja Saaremaa ralli pääsmed kahele koos majutusega. Õnnelikuks võitjaks osutus Sven Daniel, kes pani end kirja Facebookis, on lõpetanud Tööstushariduskeskuse ja soovib kindlasti pärast jaanipäeva kandideerida autotehnika õppekavale.

Võitja Sven Daniel

Promilliprillid viisid metsa


  • Jaga: