Tallinna Tehnikakõrgkool avab raudtee koolituskeskuse - Tallinna Tehnikakõrgkool

Tallinna Tehnikakõrgkool avab raudtee koolituskeskuse

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) avab teisipäeval, 25. aprillil, Baltimaade moodsaima, 860 000 eurot maksma läinud raudteeautomaatika labori koos Stadler FLIRT rongi vedurijuhi simulaatoriga ja hakkab väljaõpet pakkuma valdkonna tippspetsialistidele.

TTK raudteetehnika lektori Martin Kuuse sõnul on labori näol tegemist koolituskeskusega, milles koolitatakse raudteevaldkonna tippspetsialiste ja üliõpilasi vastavalt Euroopa Liidu nõuetele. Kuuse sõnul seab vedurites ja raudteel automaatika- ja juhtimissüsteemide jätkuv digitaliseerimine uued nõuded ka spetsialistide koolitamisele ja ilma sellise õppekeskuseta ei ole enam võimalik piisavas mahus vastavat väljaõpet saada.

Koolituskeskuse õppelabor on mudel Veriora raudteejaamast koos kõikide lõppelementidega. Tubases raudteejaamas on võimalik õppida ja simuleerida ülesõidu tõkkepuude, rööbasahelate, valgusfooride, pöörmete, rongide rattapaaride temperatuurikontrollsüsteemide ning liikluskorraldustarkvara erinevaid võimalikke rikkeid ja nende kõrvaldamist.

Vedurijuhi  simulatsioonikeskkond koosneb Eesti Liinirongide poolt kasutatavate Stadler FLIRT rongidega identsest vedurijuhi töökohast, milles on võimalik sõita erinevatel Eesti raudteeliinidel ning  simuleerida mitmesuguseid rongidel või liikluskorralduses ettetulevaid rikkeid ja vigu.

Korraldatud hangete tulemusena tarnis ja paigaldas automaatikalaborisse seadmed Eesti ettevõte Autsec OÜ. Stadler FLIRT vedurijuhisimulatsiooni tarniti ja paigaldati Stadler Bussnang AG ja Berni Tehnikakõrgkooli koostöös.

Koolituskeskus läks maksma 860 000 eurot, millest 384 026 andis SA Archimedes.

TTK on Eestis ainuke raudteealast kõrgharidust pakkuv kõrgkool. Lisaks raudteealase kõrghariduse andmisele viiakse kõrgkoolis läbi raudteespetsialistide täienduskoolitust.

Raudteeautomaatika labori avamine toimub kell 14 Tallinna Tehnikakõrgkoolis, Pärnu mnt 62. Avamisel osalevad Elroni ja Eesti Raudtee ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Fotomaterjal: http://bit.ly/2pVDgq7

Uudised
ja pressiteated