Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool ja Milrem AS alustavad koostööd27.01.2015

Tallinna Tehnikakõrgkooli transporditeaduskonna dekaan Aimar Lukk ning kaitsetööstusettevõtte Milrem juht Kuldar Väärsi sõlmisid teadus- ja arendustegevuse ning õppetöö koostööleppe autotehnika ja mehaanika alal.
Kokkuleppe kohaselt otsivad TTK ning Milrem huvipakkuvaid koostööprojekte mehaanika, eelkõige mehitamata sõidukite ja soomukite valdkonnas ning töötavad üheskoos välja potentsiaalseid omatooteid. Samuti pakub Milrem tudengitele õppepraktikat ettevõttes, uurimustöö teemasid ning huvi korral ka karjääri jätku ettevõttes pärast kooli lõpetamist.
„Koostöö kõrgkoolidega on väga oluline osa ettevõtte konkurentsivõimest ning arengupotentsiaalist,“ sõnas Milremi juht Kuldar Väärsi. „ Milremis pakume noortele inseneridele väljakutseid nii kaitsetehnika elutsüklihalduse teemadel kui ka mehitamata maismaaplatvormide arendusel,“ lisas ta.

“Innovatsioon militaarvaldkonnas on Tallinna Tehnikakõrgkooli jaoks kindlasti huvitav ja perspektiivikas valdkond. Oleme varasemalt saavutanud tiheda koostöö Eesti Kaitseväega erinevate uuringute ja ekspertiiside vallas,” sõnas tehnosiirdekeskuse juhataja Oliver Kallas.

TTK tagab omalt poolt igakülgse ning professionaalsel tasemel teoreetilise ja praktilise nõustamise mehhatroonika valdkonnas koostöölepinguga seotud projektides.
Dekaan Aimar Luki sõnul on ettevõtetega koostöö kõrgkoolile tähtis õppetöö ning teadus- ja arendussuundade edendamiseks lähtuvalt ühiskonna vajadustest.
Milrem on AS SEBE tütarettevõte, mis tegeleb kaitsetehnika elutsükli halduse ning arendamisega.

Kokkulepe tulevaseks koostööks saavutati Tehnosiirdekeskuse kaasabil.

MilremAS


  • Jaga: