Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool tähistas 99. sünnipäeva14.11.2014

TTK üliõpilased ja töötajad tähistasid 14.11.2014 aktusega kõrgkooli aupäeva (09.11) ja 99. aastapäeva. Rektor Enno Lend tänas kõiki kõrgkoolis töötavaid tublisid inimesi, sest viimasel aastal on olnud “õige palju läbikatsumist”.

Aastapäevakõnes tegi 49 aastat TTKs töötanud Rein Kalep kiire ülevaate kooli ajaloost ja keskendus ajale aastast 1992 kui alustati juba rakenduskõrgkoolina. Nende aastate jooksul on tema sõnul väga palju muutunud, loodud on kaasaegne õpikeskkond, palju on noori õppejõude, neist mitmed oma kooli kasvandikud.

Rektor Enno Lend andis professor Mihkel Naamsile üle emeriitprofessori ametilindi ja tunnistuse. TTK nõukogu nimetas 57 aastat selles majas õpetanud Mihkel Naamsi emeriitprofessoriks 29.10.2014. Kõrgkool tunnustas kuldplaadiga ettevõtete ABB AS, kes on toetanud mehaanikateaduskonda 14 324,59 euroga. Ettevõtte esindaja sõnul on firma haridust alati kõrgelt hinnanud ning tõstis esile stipendiumiprogrammid ja praktikakohad.

Toyota Baltic AS esindaja Alar Metson andis kolmele üliõpilasele kätte Toyota Baltic AS stipendiaadi sertifikaadi – stipendiumi pälvisid Olari Piht (AT II kursus), Andres Vaabla (AT IV kursus) ja Mihkel Speek (AT IV kursus). Ta tuletas meelde, et Toyota leping kõrgkooliga sõlmiti 5. oktoobril 1994, seega 20 aastat tagasi. Ta avaldas lootust, et hea koostöö jätkub ning andis kingituseks rektor Enno Lendile üle Jaapani kunstniku tušimaali „Värskelt lõhnavad krüsanteemid“.

TTK teenetemedali pälvis pikaajalise panuse eest kõrgkooli arendamisse, õppemetoodiliste materjalide väljatöötamise ja kõrgkooli ajaloo uurimise eest reaalainete keskuse lektor Rein Kalep.

Rektor Enno Lend andis üle tegusa üliõpilase stipendiumid ja autasustas tänukirjaga jõutõstmise maaimalmeister Mihkel Lauritsat. Rektor andis ehitusteaduskonna lektorile Sven Sillamäele kätte kasuliku mudeli tunnistuse nr 01222 „Teekonstruktsiooni katsestend“.

TTK kuulutas kooli sisearhitektuuri ideekonkursi võitjaks töö märgusõnaga „Superteadus“, autoriks KAOS Arhitektid Margit Argus ja Margit Aule. Aulas olid eksponeeritud konkursile esitatud tööd planšettidel.

Aastapäevaaktus lõppes TTK kammerkoori laulude, Savijalakeste tantsude, Juku ja Juhani dialoogi ning sünnipäevatordiga.

Toyota stipid Ideekonkursi võitjadKingitus


  • Jaga: