Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool töötas välja päästetöötajate kaitseriided26.05.2014

Tallinna Tehnikakõrgkooli ja päästeameti koostööna hakkavad päästjad kandma Eesti oludele kohandatud kustutusriideid. Hetkel kannab komandodes uut riietust juba 240 päästjat.

Varasemalt kasutasid komandodes töötavad päästjad teiste riikide firmade valmistoodangut. Valiku aluseks oli hind, mille tõttu tootjad ja rõivad teatud aja möödudes vahetusid. Kuna päästetöödel on eri maades oma eripära, siis ei sobinud eririietus tihtipeale kohalike oludega. Päästeameti soov oli saada Eesti oludele kohandatud mudel.

Päästeameti planeerimistalituse eksperdi Peeter Eylandti sõnul paluti õigete lõigete, jooniste ja oskusteabe saamiseks appi Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva-ja tekstiiliteaduskond. „Võrdlesime Euroopa parimate firmade kustutusriietust ja külastasime tehaseid Soomes, Rootsi ja Taanis. Kaalusime plusse ja miinuseid, lisasime oma soovid ja kõrgkool konstrueeris joonised, lõiked, sobivad suurused jne. Nüüd on meil oma rõivastus, mida saame täiendada ja arendada, et Eesti päästjad kannaksid rahvusvahelistele nõuetele vastavat ja meie meestele kohandatud mugavat päästevarustust“, ütles Eylandt.

Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva-ja tekstiiliteaduskonna lektori Margit Kuuse sõnul oli eesmärk saada mudel, millel on meie päästjatele olulised detailid ja spetsiifika, samuti lõikelised lahendused. Kooli jaoks oli eririietuse valmistamine suur väljakutse. Katsetused materjalide, jooniste ja mudelitega vältasid kooli laborites ligi aasta. Margit Kuuse juhtimisel töötati välja võimalikult optimaalne lahendus. Tänaseks on kogutud päästjatelt ka tagasisidet ja koostöö rõivaste täiustamise osas jätkub.

Kustutusriideid hakkab tootma riigihanke võitnud Tšehhi firma Deva, kus mudelid õmmeldakse.

 

 

 


  • Jaga: