Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkooli kandideerib 2500 noort10.07.2015

Tallinna Tehnikakõrgkoolis lõppes 10. juulil avalduste vastuvõtt, kolmeteistkümne õppekava 665 õppekohale kandideerib 2500 noort. Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse SAISis 17. juulil.
Populaarsemaks õppekavaks on aastaid olnud transport ja logistika, mille päevaõppesse kandideerib 326 ja kaugõppesse 172 soovijat. Seega on transpordis ja logistikas esitatud päevaõppes 9 avaldust õppekohale, kaugõppes 5 avaldust õppekohale. Nii päevaõppesse kui kaugõppesse võetakse vastu 35 konkursi parimat.
Kõrge konkursiga paistab silma kaugõppe hoonete ehitus, kus esitati 161 avaldust (konkurss 5 avaldust õppekohale, vastuvõtt 30. Päevaõppes oli konkurss 4 avaldust õppekohale ja esitati 257 avaldust, vastuvõtt 70.
Rakendusarhitektuuri õppekavale esitati 147 avaldust (4 avaldust kohale)., vastu võetakse 35.
Mehaanikavaldkonnas on enim avaldusi esitatud tehnomaterjalide ja turunduse õppekavale – 4 õppekohale ning rõiva- ja tekstiilivaldkonnas rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse päevaõppesse 4 avaldust õppekohale, rakendusarhitektuuri õppekavale on 4 avaldust kohale.
Rakendusarhitektuuri õppekavale kandideerijatel on vaja sooritada joonistamise ja kompositsiooni katsed. Rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia ning transport ja logistika õppekavadele kandideerimisel toimub erialasobivustest.

Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt algas 25. juunil, mil esimesena vormistas avalduse vastuvõtukomisjonis Taavi Reimann (pildil), kes kandideerib autotehnika ja masinaehituse erialadele. Taavi on lõpetanud Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli.


  • Jaga: