Prindi

TTK sisearhitektuurikonkursi võitja on selgunud14.11.2014

Tallinna Tehnikakõrgkool kuulutas reedel, oma 99. aastapäeval kooli sisearhitektuuri ideekonkursi võitjaks töö märgusõnaga „Superteadus“, autoriks KAOS Arhitektid, Margit Argus ja Margit Aule.

Konkursile laekunud kuuest tööst valis žürii eelvoorus välja neli parimat, märgusõnadega „Murd“, „Superteadus“, „Update“ ja „Võnge“.

Teise koha pälvis võistlustöö märgusõnaga „Update“, autoriteks Karolin Kõrge, Kadri Tamme ja Harri Kaplan.

Ostupreemiad pälvisid võistlustööd „Murd“, autorid Ines Haak, Triinu Silla, Ingrid Songisepp ja Jan Heinpõld ning „Võnge“, autoriteks Ülle Maiste ja Anne Saarniit.

Peapreemia suurus on 5000 eurot, teise koha preemia 3000 eurot ja ostupreemia 750 eurot. Kolmanda koha preemia jättis žürii välja andmata.

Võidutööd iseloomustab uudne, funktsionaalne ja valgusküllane plaanilahendus, mis ühendab orgaaniliselt peakorpuse sise- ja välisruumi ning vastab kooli soovile olla avatud ja noortepärane. Žürii hindas kõrgelt lõimitud ühiskasutusega alade tekitamist – jõuliselt ümber paigutatud ühisruumidega on loodud kooli südamesse uus liiklussõlm.

Konkursi eesmärk oli leida Pärnu mnt 62 asuvale stalinistlikus stiilis hoonele kaasaegne ja linnaruumile avatud sisearhitektuuriline lahendus. Osalejatelt oodati koolimaja kaasajastamist, eelkõige üldkasutatavate ja kesksete ruumigruppide planeerimislahenduse parendamist eesmärgiga muuta hoone siselahendus avaramaks ja kuvand TTK peahoonest avatumaks.

Žürii koosseisu kuulusid Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend, arhitektid Hindrek Kesler, Kai Süda ja Tomomi Hayashi (Tallinna Tehnikakõrgkool), sisearhitektid Tiiu Truus (Tallinna Tehnikakõrgkool) ja Ville Lausmäe ning kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik, arhitekt Yoko Alender.

Loe ka Ville Lausmäe arvamust kultuurilehes “Sirp”

 

Kõiki kavandeid saab näha siin:

“UPDATE”
“MURD”
“VÕNGE”

 


  • Jaga: