Prindi

Ehitusteaduskonna tudeng Eerik Kask lööb kaasa ooperi valmimises26.04.2016

29. ja 30. aprillil kell 19 tuleb Rahvusooper Estonia Kammersaalis lavale ooper, mille tegevuses loob kaasa ka Tallinna Tehnikakõrgkooli hoonete ehituse IV kursuse tudeng Eerik Kask. Etenduse meeskond tuleb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Eesti Kunstiakadeemiast, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemist ja Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Ooper põhineb Henry Jamesi romaanil “Kruvi keere”. “Kruvipöörde” heliloojaks on Benjamin Britten.

4ww0a2838

Fotod: Ardo Kaljuvee

Eerik Kask tegi “Kruvipöörde” juures lavakujunduse. „See tähendab antud juhul ennekõike seda, et mõtlesin välja kontseptsiooni, mis elemendid võiks laval olla ning kuidas need sisuliselt ka sobituksid laval toimuvaga. Selle ooperi puhul oli nii mõnigi detail otseselt kirjutatud ka libretisti poolt sisse ning tuli jälgida, et kõik kirjeldatu ka olemas oleks“, sõnab Eerik. „Üldpilt sai selgeks üsna ruttu ning siis tuli kooli töökoja ruumides hakata prototüüpe valmistama, et lauljad saaksid neid proovides ka käega katsuda. Kuna lavale minevad asjad hakkavad seal ka osaliselt ringi liikuma, tuli lavastajaga koos välja mõelda ka lavapildid, et oleks selge, mis ja kus parajasti olema peab“, kirjeldas Eerik oma tööprotsessi.
Mõte “Kruvipööre” lavale tuua tuli dirigent Ingrid Rooselt, kes ka meeskonna kokku pani – peaaegu kõik osalised on üliõpilased. Dirigent, lavastaja, orkestrandid ja produtsent õpivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kostüümikunstnik Eesti Kunstiakadeemias, valguskunstnik ja videokunstnik tulevad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast ning lõpuks lavakujundus Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Kogu protsess on kestnud mitu kuud ning saab nüüd nädala jooksul lõplikult Estonia Kammersaalis kokku pandud.
Rahaline toetus tuli Kultuurkapitalist ja Hooandjast – meeskond tänab kõiki hooandjaid!

Pileteid saab Piletilevist ja kohapealt.

Lisainfot saab lugeda siit:

http://kultuur.postimees.ee/3659815/tudengid-toovad-lavale-oudusooperi
https://www.facebook.com/events/1067075180020859/1085470211514689/
http://www.hooandja.ee/projekt/benjamin-britteni-kammerooper-kruvipoore


  • Jaga: