Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkoolis algas projekt CNC pingioperaatorite koolitussüsteemi arendamiseks25.11.2014

18.-21.11.2014 toimus Tallinnas Erasmus+ programmi projekti “CNCert: Tunnustatud teadmised ja oskused tagavad konkurentsivõime” töögrupi avakoosolek. Kahe tööpäeva jooksul täpsustati ja kooskõlastati edasist tegevuskava, külastati Tallinna Tehnikakõrgkooli laboreid, tutvuti koolitamise võimalustega, riistvara ja tööpinkidega. Ühiselt külastati rahvusvahelist tehnoloogiamessi Instrutec, kus toimus diskussioon pingioperaatorite koolituse üle ettevõtete ja tööpinke tootva firma esindajatega.

Projekti koordinaator on Tallinna Tehnikakõrgkool, partnerid DEKRA Akademie GmbH Saksamaalt; Riia Tehnikakolledž Lätist; Vilniuse Tehnoloogia- ja Disainikolledž Leedust ning Tallinna Tööstushariduskeskus.

Projekti eesmärgiks on DEKRA Akademie GmbH  poolt välja töötatud arvjuhtimisega seadmete operaatori  mitteformaalse koolituse ja sertifitseerimise korra põhimõtete alusel EURO-kutsetunnistuse saamiseks töötatakse välja Balti riikide vajadusi arvestav täiskasvanute koolitamise õppekava, 5 õppematerjali, partnerkoolide õpikeskkonna arendusplaan ja koolitatavate sertifitseerimise tingimused ning kord. Koolitusväljundid ühtlustatakse kutsestandardiga määratud kvalifikatsiooninõuetega.

Projekti rahastab Euroopa Liit ja see kestab 2014-2016.

 


  • Jaga: