Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkoolis on kõne all elektriautode tulevik19.11.2014

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimub 19.11.2014 visiooniseminar ”Elektriauto (+) või ( – )? “, millel arutatakse elektriauto tulevikuväljavaateid.

Eestis on välja arendatud laadimisvõrk, mis võimaldaks teenindada suurusjärkudes rohkem sõidukeid kui neid on täna. Samas on riigipoolne toetus lõppenud sõidukite soetamiseks. Seminaril esineva Marek Strandberg arvates aga ei toeta olemasolev laadimisvõrk piisavalt kasutajate vajadusi. Arutelus püütaksegi leida vastus küsimusele, milliseks kujuneb elektriautode tulevik Eestis ja Euroopas, kui tasuvad ja keskkonnasõbralikud on elektriautod tegelikult ning kes ja miks võiksid need endale soetada.

Tutvustatakse ka TTK korraldatud võistluse „AKU 2014“ põhjal valminud elektriautode võrdlusanalüüsi ning antakse ülevaade Eesti elektriautode turust ning kasutusvõimalustest.

Tesla eduloost räägib Mario Kadastik Keemilise ja Bioloogilise Füüsika instituudist, Kristjan Kriisa Elektritaksost räägib 2 miljoni kilomeetri läbimisest elektrimootoril töötavate taksodega.

Seminaril esinevad veel Linda Ager- Wick Ellingsen Trondheimi tehnikaülikoolist, vestlusringis osalevad Eesti kõrgkoolide ja automüüjate esindajad. Päeva moderaator on ajakirjanik Toivo Tänavsuu.

Ettekanded: https://www.tktk.ee/ettevotjale/teostatud-projektid/visiooniseminar-2014-elektriaauto-voi/

 elektriauto        elektriauto

 

 


  • Jaga: