Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkoolis oli kõne all liikluse rahustamine08.04.2014

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimus 10.04.2014 liiklusohutuse seminar, millel eksperdid arutasid liikluse rahustamine üle Eesti teedel. Ettekande teevad Villu Vane, Riho Tänak, Dago Antov ja teised maanteeameti, politsei ja kõrgkoolide esindajad.

Seminari avamisel juhtis Eesti Autospordi Liidu peasekretär Martin Harak tähelepanu kümnele nõudele, mis on välja toodud FIA Action for Road Safety’s: kinnita alati turvavöö; aktsepteeri liikluseeskirju; järgi piirkiirust; kontrolli rehve; sõida kainelt; kaitse oma lapsi, kasuta turvavarustust; pööra kõigele tähelepanu; väsinuna ei sõida; kanna kiivrit (jalgrattal sõites jne); arvesta teistega.

PPA korrakaitsepolitseiosakonna komissari Riho Tänaku sõnul vähendab ka vähene keskmise sõidukiiruse langus liiklusõnnetuste toimumise tõenäosust. „Politsei rahustab liiklust nii järelevalve kui hoiakute kujundamisega. Kiiruse ületamine on suuresti harjumuslik tegevus ning eelkõige distsiplineerib juhte teadmine, et nende rikkumisele reageeritakse. Samas peab käitumise muutumiseks juhile n.ö kohale jõudma ka arusaam, et kiirus on raskete tagajärgedega liiklusõnnetuste peamine põhjus,“ ütles Tänak.

Maanteeameti nõunik Villu Vane selgitas, milline on Eesti liiklusohutuse tase võrreldes teiste riikidega ja kuhu on Eesti turvalise liiklemise seisukohalt teel. TTÜ professor Dago Antov märgib, et reeglina ei salli autojuhid künniseid, ringristmikke ja muid lahendusi, mis sunnivad kiirust alandama. Kiirust piirav liiklusmärk omab soovitud efekti vaid siis, kui politseipatrull läheduses. Samas ei vaja me liikluskorraldusvahendeid oma koduõues. Antov küsib: “Miks siis nii? Milleks on vaja ikkagi seda niinimetatud liikluse rahustamise kontseptsiooni?“

Liiklusvaldkonnaga tegelevate kõrgkoolide esindajad, sh tudengid tõid välja oma seisukohad, kuidas liiklusolukorda parandada ja millest see kõik tegelikult alguse saab. Hea näite igapäevaelust tõi Keila vallas tegutsev Laulasmaa Kool.

Liiklusohutuse seminar Liiklusohutuse seminar

 

 

 


  • Jaga: