Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkoolis on kõne all ettevõtete ja kõrgkoolide koostöö04.11.2015

Tallinna Tehnikakõrgkoolis  toimub 04.11.2015 kooli 100. aastapäeva tähistamise raames visiooniseminar, kus on kõne all kõrgkoolide ja ettevõtete vaheline koostöö ning tuleviku väljavaated.

Visiooniseminaril räägitakse ettevõtete ja kõrgkoolide koostöö arendamisest, praktilistest tehnoloogilistest lahendustest ning sellest, kuidas innovatsioonialane koostöö kõrgkooliga tõstab ettevõtete konkurentsivõimet.

Praktilistest näidetest heast koostööst ettevõtte ja kõrgkooli vahel võetakse luubi alla tehnoloogilised lahendused tervishoius 3D füsioteraapialaua arendamise näitel, disaini arendused rõivaste suuremahuliseks tootmiseks. Eduloona räägib ettevõtja Marek Strandberg betoonmajade masstootmiseks mõeldud tehnoloogia väljatöötamisest Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Kodasema OÜ koostööna. Strandbergi sõnul on tegemist täppisinnovatsiooniga ehitusvaldkonnas,  mis võimaldab betoonmajade tootmist sarnaselt autotööstusele.

Visiooniseminariist osavõtvad ettevõtjad saavad tutvuda kõrgkooli laboritega, kavas on ka  TTK uue 3D ehituslabori avamine.
Seminari eesmärk on viia kokku ettevõtjad ja kõrgkoolid ning analüüsida rakendusteaduse hetkeseisu ja tulevikku.

001
004
032


  • Jaga: