Prindi

TTK visiooniseminaril on teemaks Industry 5.024.10.2018

Neljapäeval, 25. oktoobril toimuval Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) visiooniseminaril Industry 5.0 kõnelevad tööstusettevõtete, robootika ja IT-sektori esindajad tulevikutööstuse arengutest ning toovad näiteid ettevõtete praegustest praktikatest tootmise digitaliseerimisel.

Seminari peaesineja Philipp Ramin Saksamaalt on töötanud protsesside parendamise alal Mercedes-Benzis ja BMW-s ning on hinnatud konsultant tööstus 4.0 valdkonnas Euroopas ja Aasias.

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend sõnas, et töömaailmaga tihedas kontaktis oleva kõrgkoolina tööstuse tuleviku üle arutlemine valdkonna tipptegijatega tööstuse ja IT-sektorist ning ülikoolidest on loomulik, kuna kooli õppekavad ja laboritebaas kujunevad käsikäes tööandjatelt saadava tagasisidega.

Esinejate hulgas on veel Alar Kolk Euroopa Innovatsiooniakadeemiast, kes tegeleb äri- ja teadusmaailma ühendamisega, Heiti Mering Tieto AS-st, mis tegeleb tarkvara arendamisega äri- ja tootmisprotsesside jaoks ning Ericsson Eesti ja Tallinna Tehnikakõrgkooli esindajad.

Diskussiooni osas arutlevad kuuldu üle Maarja Kruusma TalTechist, Anu Kull majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumist ning Ingrid Joost Tallinna Tehnikakõrgkoolist.

Seminaril tutvustab Tallinna Tehnikakõrgkool äsja valminud tööstus 4.0 laborit, mis võimaldab läbi mängida täielikult robotiseeritud tehase tootmisprotsesse ning õpetada välja tuleviku tööstusjuhte ja tootmisinsenere. See saab õppelaboriks 2019. õppeaastal avatavale robootika õppekava, tootmise ja tootmiskorralduse eriala tudengitele ning täiendusõppijatele.

Visiooniseminari täpsem kava ja info esinejate kohta asub siin:

 https://www.tktk.ee/visiooniseminar-5.0


  • Jaga: