Prindi

Tartu esindusväljaku ideekonkursi võitis TTK õppejõu Toivo Tammiku Ansambel AB13.11.2017

Tartu linna välja kuulutatud ideekonkursi Vanemuise teatri ette uue esindusväljaku saamiseks võitis TTK õppejõu Toivo Tammiku arhitektuuribüroo Ansambel AB võidutöö märgusõnaga „Kant“ , kaasautoriteks TTK vilistlased Veiko Vahtrik ja Andres Mägi.

TTK arhitektuuriinstituudis tudengeid õpetav Tammik rääkis uudistesaatele “Reporter”, et tegemist on endise sõjapurustuste alaga, mis on kunagi taastamistööde käigus kiiresti haljastatud ja kus tuleb nüüd hakata tänapäevaste asjadega edasi minema.

“Meil on ootus, et tekib tervikliku disaini ja planeeringuga avalik ruum, mis annab palju võimalusi niisama olemiseks, aktiivseks tegevuseks, aga ka ürituste läbiviimiseks“, rääkis võidutööst linnaarhitekt Tõnis Arjus. 

Tartu linnavalitsus korraldas ideevõistluse koostöös Vanemuise teatriga, et leida häid ideid Tartu Kaubamaja ning Vanemuise teatri vahele jääva ala terviklikuks uuendamiseks ja sellele tänapäevase linnaruumilahenduse leidmiseks.

Linnavalitsuse teatel esitati võistlusele kümme tööd, mida linnaarhitekti sõnul võib pidada väga heaks tulemuseks. „Nagu paljude konkursside puhul, tuleb ka seekord võidutöö puhul arvestada, et päris töö lõpliku lahenduse poole alles algab,“ ütles Arjus.

Vaata lisaks lõik uudistesaatest “Reporter”: http://bit.ly/2yvO8vU

Täpsem info võistluse kohta: https://www.tartu.ee/et/uueturu-ideevoistlus

 

 


  • Jaga: