Prindi

Tehnikainstituudi tudengid võistlevad elektriautode maratonil Tallinn – Monte Carlo17.09.2018

TTK tehnikainstituudi tudengid Mart Pärtel ja Arlet Robert Uusna stardivad Elektriautode maratonil Tallinn – Monte Carlo 18. septembril kell 11 Rahvusooper Estonia eest, tänavune elektriautode kestvussõit kannab nime Electric Marathon Tallsinki – Monte Carlo ja toimub 17.-29. septembril ning läbib kümme riiki peatustega 37 linnas.

Ürituse peakorraldaja ja Monaco Vürstiriigi aukonsuli Eestis Jüri Tamme sõnul toimuvad võistlused kahes kategoorias – kuue erineva riigi ülikooli vahel, kes kasutavad Nissan Leaf EV ja vabaklassis, kuhu on oodatud osalema piiramatu arv erinevat marki elektriautosid.

Tiimi ühe liikme Arlet Robert Uusna sõnul ootab ees 12 päeva võidusõitu, kus igapäevaselt läbitakse  keskmiselt 300km. “Peame valmis olema pikkadeks ning väsitavateks päevadeks. Enesetunne enne võistlust on väga hea ning olen vaimselt valmis igasugusteks üllatusteks.”

Meeskonna teine võistleja Mart Pärtel lisab, et tegu ei ole klassikalise võidusõiduga, kus võidab kiireim. “Oluline on saada võimalikult täpne aeg võrdluses null-autoga, kes läbib vahemaid kiiruspiirangute raames. Arvan, et kõige huvitavam koht, kuhu satume on Kaliningrad. Tegu saab olema kindlasti raske sõiduga, kuna võistlusformaat nõuab kõrget distsipliini ning täpsust.“

Tegemist on elektriautode võidusõiduga, Electric Marathon 2018, mille eesmärk on edendada ja tõsta teadlikust loodussõbralike autode kohta, arendada koostööd ülikoolide vahel ja panna noori ning tavalisi kodanike huvi tundma loodussõbralike autode kohta terves Euroopas.

Esmakordselt kulgeb elektriautode maratonralli 1930ndatel aastatel toimunud Tallinn – Monte Carlo ralli marsruuti pidi mööda Läänemere rannikut ja läbi Prantsusmaa. Eelmiste aastatega võrreldes on toimunud muutused elektriautode maratoni formaadis.

Kõik Eesti elektriautode omanikud on Jüri Tamme sõnul oodatud osalema Tallinn-Pärnu etapil. Korraldajate eesmärgiks on tuua stardijoonele 100 elektriautot.

Ralli proloog peetakse Helsinkis ja etapp Kaliningradis, samuti on võistluste vahefinišil oluline roll Hamburgi Kliimanädala programmis. Luxembourgis on plaanis vahefiniš Euroopa Kontrollkoja juures ning Poolas ja Prantsusmaal mitmete linnade peaväljakutel ja ülikoolide juures. Koostöös maestro Kristjan Järvi ja tema Läänemere Filharmooniaorkestri ning Usedom Music Festival 25. juubelifestivali korraldajatega toimub elektriautode maratonralli kultuurilembeline vahefiniš Peenemünde ajaloolises tehnikamuuseumi ees.

Elektriautode maraton toimub Euroopa avalikel teedel, osalevad meeskonnad peavad järgima liikluseeskirju ning sõitma välja täpselt sama aja kohtuniku autoga, mis stardib igal etapil 10 minutit enne võistlustel osalevaid masinaid. „Varem finišisse saabunud saavad topelt miinuspunkte kiirustamise eest ja hilinejad miinuspunkte venitamise eest. Kui tavarallit võib nimetada gladiaatorite lahinguks, siis elektriautode rallit malemänguks Euroopa teedel,“ selgitas Tamm. „Loomulikult juhime tähelepanu nii liiklusohutusele kui inimeste teadlikkusele keskkonnasõbralike lahenduste leidmisel ka kasutamisel igapäevaelus.“ Elektriautode maratonralli patrooniks on Monaco Prints Albert II.

Vaata lisa FB-st

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • Jaga: