Prindi

Tehnikakõrgkooli arhitektuuritudengite idee tulemusel saab Kolga-Jaani kiigega bussiootekoja19.10.2020

Kolga-Jaani bussiootekoja makettidest, mille on kavandanud ja valmistanud Tallinna Tehnikakõrgkooli teise kursuse arhitektuuritudengid, meeldis nii rahvale kui hindamiskomisjonile kiigega ootekoda, kirjutab ajaleht Sakala.

Vallavanem Alar Karu ütles, et pärast pikka põhjalikku vaidlust sai valitud bussiootepaviljon, millel on mitu funktsiooni. “Ühes osas saavad noored olla ka niisama: pingil istuda, kiikuda ja suhelda,” rääkis ta. “Sinna võib panna kas või raamatud seinale. Kui praegu on paviljoni ees tühi kõle asfaltplats, siis see projekt lahendab selle probleemi. Paviljoni ette on tehtud hubane pink, kus inimesed saavad oodata kas autot tööleminekuks või lihtsalt teineteisega suhelda.”

Võidutööga konkureeris tugevalt teise koha saanud projekt, mis oli väga uuenduslik ja julge. “Nende kahe variandi vahel oli raske valida,” nentis vallavanem.

Tudengite juhendaja Ralf Tamm märkis, et võidutöö täidaks mitut ülesannet. “Seal saab oodata bussi, olla väljas, veeta aega – see on hubane,” lausus ta. Ainus puudus võib juhendaja arvates olla see, et paviljon on liiga vähe silmatorkav. Tema arvates peaks võidutööle vinti juurde keerama, et see oleks uuenduslikum, vahendab leht.

Maketilt ellu peaks see jõudma järgmisel aastal.
Foto: ajaleht Sakala/Viljandi vald


  • Jaga: