Prindi

Tehnoökoloogia õppetool avas uue labori02.11.2015

Tehnoökoloogia õppetool avas 30.10.2015 oma uue labori B-korpuse I korrusel.
Tehnoökoloogia õppetooli juhataja Siret Talve andis lühiülevaate labori valmimise käigust ja tänas neid, kes sellele kaasa aitasid. Lindi lõikas pidulikult läbi õppeprorektor Lauri Peetrimägi.

Uus labor täiendab oluliselt tehnoökoloogia õppekava praktilist väljaõpet, sest laboris töötamise oskus peab kuuluma iga tehnoökoloogi (keskkonnatehnoloogi) teadmistepagasisse.

Laboris uuritakse jätkusuutlike ja ökoloogiliste tehnoloogiate kursuse raames kompostimisprotsessi, kus töö tegijaks on juba kuulsust kogunud vihmaussid, kes labori avamisel said kõige suurema tähelepanu osaliseks.

Reovee töötlemise kursuse raames peavad tudengid analüüsima töötava reoveepuhasti erinevaid protsesse ja hindama reoveepuhasti töö tõhusust. Üks põnevamaid väljakutseid ootab ees ökoloogia kursuse tudengeid, kes konstrueerivad kinnisesse pudelisse tehisökosüsteemi, mis annab neile erakordse võimaluse kogeda, kuidas looduslik ökosüsteem toimib ja kui tundlik see välismõjutustele tegelikult on. Tulevikuks on planeeritud veel mitmeid praktikume, et tudengid saaksid oma teadmisi juba kõrgkoolis reaalselt rakendada.

Vastaavatud laboriga said tutvuda ka tehnoökoloogia vilistlaste päeval osalenud.


  • Jaga: