Prindi

Trükivalgust nägi Noore Inseneri TTK 100 juubelinumber29.10.2015

Tallinna Tehnikakõrgkool üllitas kooli sünnipäevaga seoses Noore Inseneri TTK 100 juubelinumbri. Kokku on praeguseks alates 2000. aasta novembrist ilmunud 94 ajalehenumbrit, mis kajastavad kõrgkooli elu, sündmusi ja saavutusi.

Juubelinumbris saavad tervituseks sõna TTK rektor Enno Lend ja Ranno Lill Üliõpilasesindusest. Dekaanid võtavad lühidalt kokku teaduskondade tehtu ja sihid TTK 100 künnisel. Tehnosiirdekeskuse juhataja Oliver Kallas kirjutab TTKst kui ettevõtjasõbralikust kõrgkoolist.

TTK juubeliks ilmunud ajalooraamatu „Sild üle ajajõe. Tallinna Tehnikakõrgkooli lugu“ autor Paavo Kangur kirjutab, kuidas raamat sündis. Tema sõnul oli „kõige põnevam osa kivide ümber pööramine, et äkki on mõnes arhiividokumendis midagi peidus“. Ajalehe neljandal küljel ongi katked raamatust, mis algavad ajaloolise ülevaatega pingutustest tehnikakooli loomiseks, annavad kirju pildi nii mõnestki faktist pika aja jooksul ja lõpevad rektor Enno Lendi mõtetega juba ajast, mil kool arenes rakenduskõrgkooliks ning tulevikusuundadest.

Loe ajalehte:Noor Insener TTK 100


  • Jaga: