Prindi

TTK ehitusteaduskond viis teadushuvilised virtuaalmaailma29.09.2016

Viimsi Koolis toimunud Teadlaste öö festivalil tutvustasid ehitusteaduskonna õppejõud kokku tulnud teadushuvilistele, kuidas kasutada liit- ja virtuaalreaalsust ehituses.

Huvilised said näha ja proovida 3D mudeleid liitreaalsuses, omal nahal kogeda ehitisi virtuaalreaalsuses ning proovide termokaamerat ja vaadelda energiatõhususe simulatsiooni.Töötubades osalesid erinevas vanuses kooliõpilased, aga ka algklasside õpilaste vanemad, kes tundsid asja vastu samuti kõrgendatud huvi.

Ehitusteaduskonna lektor Karin Lellep nendib, et noored on väga kiire taibuga ning pikka ja põhjalikku juhendamist ei vajagi. „Nad on sellise käed-küljes suhtumisega, hakkavad isepäi kohe toimetama ning siis alles vaatavad, kas oleks midagi vaja küsida või mitte – eelkõige püütakse oma taiplikkust kasutada“.

„Hea juhendamine on aga ikkagi vajalik, sest noored keskenduvad detailidele ja samm-sammulisele lähenemisele, aga ega ju tegelikult suure pildi jaoks kogemusi ja teadmisi ei ole. Nii tekkiski õpilaste ja õppejõudude vahel ladus koostöö“.

Lektor Anti Hamburg tegi energiatõhususe simulatsiooni ning kohapeal vaadeldi lektor Pille Hamburgi juhendamisel erinevaid energiaallikaid (küünal, inimesed jne) läbi termokaamera, mis näitlikustas ekraanilnähtut reaalsuses.

Viimsi Koolis toimunud Teadlaste öö festivalil oli läbivaks teemaks teaduse ja ulme vahekord. Karin Lellepi sõnul valiti uudsemate tehnoloogiate tutvustamine, et demonstreerida, et see, mis oli nö ulme kümme aastat tagasi on tänapäeval leidmas sihtotstarbelist kasutust ehitusvaldkonnas.

Sündmus oli temaatilise sarja „100 sammu inseneerias“ 18.samm. „100 sammu inseneerias“ initsiaatori, lektor Anneli Ramjala hinnangul andis Viimsi Kooli Teadlaste öö festival ehitusteaduskonna meeskonnale kinnitust, et ka väljaspool TTK-d astutud sammud töötavad hästi. „Meie töötoas osalejad olid kogu aeg tegevustega haaratud ja lahkusid rahulolevalt“.

100 sammu inseneerias sammusid saab jälgida Facebooki lehel: https://www.facebook.com/100sammu/

Ehitusteaduskonna meeskonna hulka Teadlaste ööl kuulusid: Martti Kiisa, Egert-Ronald Parts, Anti Hamburg, Pille Hamburg, Anneli Ramjalg, Tarvo Mill ja Karin Lellep.

teadlaste-oo-viimsis-28-09-16 dsc03566

 


  • Jaga: