Prindi

TTK esindus tutvus Saksamaal partnerkõrgkooliga Jade UAS09.05.2014

Mehaanikateaduskonna dekaani abi Kirke Hiieleek ja lektor Annika Koitmäe osalesid 26.04 – 01.05.2014 Saksamaal, Wilhelmshaveni linnas, Jade Rakenduskõrgkoolis toimunud rahvusvahelisel nädalal.

Jade Rakenduskõrgkool on väga noor, asutatud alles 2009. aastal, kui 10 000 üliõpilasega Oldenburgi Rakenduskõrgkool lahutati kaheks kõrgkooliks. Praegu õpib seal 6700 üliõpilast ja töötajaid on 500 . Ülikoolis õpetatakse arhitektuuri, ehitust, mehaanikat, majandust, infotehnoloogiat ja merendust.

Üritusel osalesid kõrgkoolide esindajad Armeeniast, Aserbaidžaanist, Hispaaniast, Kreekast, Lätist, Leedust, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Soomest, Ukrainast, Ungarist ja Venemaalt. Nädala eesmärgiks oli tutvuda Erasmus programmi üliõpilaste ja õppejõudude välisvahetuse võimalustega kõrgkoolides.

Toimusid kõrgkoole tutvustavad presentatsioonid ja workshopid kõrgkoolide vahelise üliõpilaste ja õppejõudude vahetuse teemadel. Osalejatele tutvustati nende eriala laboreid ja anti hea ülevaade kõrgkooli igapäeva elust-olust. Hea meel oli tõdeda, et TTK tudengitel on Jade´sse Erasmusega õppima asumiseks väga head võimalused ja nad on alati oodatud!

 

 

 


  • Jaga: