Prindi

TTK hakkab osalema NETFASi töös25.04.2015

Aasta tagasi loodi Euroopa tekstiilivaldkonnas rakenduskõrgharidust andvaid organisatsioone koondav võrgustik NETFAS (Network of Textile and Fashion Universities of Applied Sciences), kuhu nüüd kutsuti ka TTK. NETFASi liikmeskõrgkoolide esindajate koosolek toimus ETP konverentsi raames ja sellel osalesid Diana Tuulik ja Teele Peets TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonnast.
25.-26.03.2015 toimus Brüsselis Euroopa Tekstiilitehnoloogia Platvormi (European Technology Platform for the Future of Textiles and Clothing) 10. aastakonverents. Osavõtjaid oli 150, kokku 20 riigist. Ettekanded puudutasid väga laia teemaderingi tekstiiliala võtmetehnoloogiaist, mis on liikunud 10 aasta jooksul uurimislaboreist tööstuspraktikasse. Demonstreeriti veenvalt kui innovaatiliseks, mitmekülgseks ja kõrgtehnoloogiliseks on Euroopa tekstiilisektor muutunud. ETP presidendi Paolo Canonico sõnul ei osanud 10 aastat tagasi keegi ennustada selliseid arenguid, kus paljud ettevõtted lakkavad olemast, kuid need, kes on selle aja edukalt üle elanud, on tugevamad ja konkurentsivõimelisemad kui kunagi varem. Euroopa tekstiilitööstus on suurendanud oma tootlikkust peaaegu 50 %.
Sektori muutmine kõrgtehnoloogiliseks järgneva 10 aasta jooksul koondab akadeemilised ja rakendusuuringud teadustöö vallas ning ETP abi juurdepääsul Euroopa võrgustikele ja rahastamisele.
Lisaks väga olulisele rollile, mida valdkonnas esindavad AUTEX (Textile Universities Association – koondab 28 ülikooli ja 3300 tekstiilivaldkonna tudengit) ja Textranet (European Network of Textile Research and Technology Organisations – koondab 27 instituuti rohkemkui 3700 teaduri ja tehnikuga), loodi siis aasta tagasi NETFAS, milles nüüdsest osaleb ka TTK.

Brüssel


  • Jaga: