Prindi

TTK kammerkoor laulis festivalil Budapestis24.08.2015

TTK kammerkoor osales suvel 03.-06. juulil rahvusvahelisel muusikafestivalil Budapestis. Festivali esimesel päeval toimus galakontsert, kus kõik koorid ja orkestrid pidid end tutvustama viieminutilise etteastega, TTK kammerkoor laulis “Puudutust“. Teisel päeval oli kooril võimalus tunda end turistina Ungari pealinnas.

Kolmas päev oli koori jaoks kõige olulisem, siis toimus põhikontsert. Hommikul vara oli proov ja pärast väikest linnatuuri oli käes kontserdiaeg. Ungaris oli korralik suveilm, õhusooja +35 ja lisaks päike sinises taevas, seega kontsertsaal oli paras saun, lisaks veel prožektorid. Esinemine oli põhjamaalastele paras katsumus. Kuid kallite Eesti heliloojate muusika hoidis koori erksana ja lõpetuseks “Tuljakut” lauldes oli lauljate enesetunne super.

Neljas päev oli reisi viimane. Pärast linnatiiru algaski lennureis koju, kus valitses külm tuul, jahe ilm ja vihm. Kammerkoori lauljatele jäi hinge veel pikaks ajaks soe tunne kooriga üheskoos veedetud toredatest hetkedest, ühisest laulmisest, kaunist Budapestist ja mõnusast ilmast. Ülevaate andis Kati Hiieleek.


  • Jaga: