Prindi

TTK lauljad ja tantsijad osalevad XXVII laulu- ja XX tantsupeol „Minu arm“10.05.2019

Tallinna Tehnikakõrgkooli kammerkoor ja tantsuansambel Savijalakesed läbisid edukalt konkursisõela ja kõik 140 lauljat-tantsijat said võimaluse osaleda suvel XXVII laulu- ja XX tantsupeol „Minu arm“. XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm“ toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal.

Tantsuansambli Savijalakesed eestvedaja Piret Lett sõnas, et eelproovide käigus hinnati kollektiivide esituse juures peamiselt tehnilist ja kunstilist taset, vastavust lavastaja kirjeldusele, rahvarõivaste kandmise oskust ja korrektsust ning üldist esinemiskultuuri. „Juubelipeo repertuaaris on kõrvuti vana ja uus, rahvamuusika ja sümfooniline muusika. Palju on äratundmisrõõmu, aga rohkelt ka uut ja arendavat“.

Piret Leti sõnul on sõnapaar „Minu arm“ niivõrd avarad ja mitmekihilised mõisted, et saavad sisu üksnes isikliku pühenduse ja pöördumise kaudu. „Seos juubelipeoga on tugev, sest nii nagu need Lydia Koidula luuleread puudutasid meie eelkäijaid 1869. aastal, nii vajame neid sõnu ka täna“.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm“ toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal.
Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo 1. kontsert. Pühapäeval, 7. juulil toimub laulupeo 2. kontsert.


  • Jaga: