Prindi

TTK logistikatudengite uuring hõlmas ühistransporti14.05.2014

Tallinnas 13.05.2014 toimunud rahvusvahelisel konverentsil „Ühine transport – vajaduspõhisest nauditavaks“ tutvustas TTK autonduse õppetooli hoidja Sven Andresen tehnikakõrgkooli logistikatudengite läbiviidud ühise transpordi kasutajate rahulolu ja ootuste uuringut.

Uuring näitab kõrget rahulolu olemasoleva ühistranspordiga, seda eriti linnadevahelise bussiliiklusega, samas kasutab igapäevaselt ühistransporti endiselt vaid pool elanikkonnast. «Ühistransport on enamikele põhimõtteliselt vastuvõetav ning selle kasutamise kogemus üldiselt positiivne, kuid endiselt istub enam kui kolmandik meist igapäevaselt ise autoroolis ning põhjendab seda asjaoluga, et «lihtsalt meeldib autoga sõita»,» märkis Andresen.

TTK ühistranspordi uuringu järgi leiavad kasutajad, et ühistransport peab graafikust kinni (68 protsenti), on turvaline (65 protsenti) ning peatused asuvad elukohale lähedal (62 protsenti). Ühistranspordi miinustena toodi välja vaid ajakulu (58 protsenti) ja mõneti ebasobivaid sõidugraafikuid (50 protsenti). Peamised auto kasuks otsustamise argumentidena märkisid uuringus osalenud, et «autos saab perega koos olla» (70 protsenti) ning «autoga meeldib sõita» (69 protsenti).

Uuringu järgi eelistatakse linnaliikluses autobussi ning linnade vahelises liikluses rongist oluliselt enam kaugliinibussi. Bussi eelistena mainisid küsitletud võimalust puhata ja lõõgastuda, autoga liiklemise ohtlikkust ning asjaolusid, et parkimise pärast pole vaja muretseda. 90 protsenti sõitjaist saab reisiinfo internetist ning kolmandik ostab e-pileti. Sõidupileti hind on vastuvõetav kahele kolmandikule küsitletuist.

Tallinna Tehnikakõrgkooli autonduse õppetooli poolt korraldatud ühistranspordi uuringus osales 1227 eestimaalast. Uuring toimus 15. aprillist 4. maini ning hõlmas kogu Eesti territooriumi. Küsitletute hulgas oli rohkem naisi (67 protsenti) ja kõige rohkem vastajaid vanuses 21-30 (37 protsenti).

Loe: http://tallinncity.postimees.ee/2792650/uuring-inimesi-hoiab-autodes-harjumus

 

 


  • Jaga: