Prindi

TTK sõlmis koostöölepped kolme raudtee-ettevõttega24.01.2014

TTK, Eesti Raudtee AS, AS Eesti Liinirongid (Elron) ja AS EVR Cargo allkirjastasid 24.01.2014 koostöölepingu raudteehariduse ning arendus- ja teadustöö edendamiseks. Lähiajal on kavas luua koostöös ettevõtetega kõrgkooli juurde nüüdisaegne raudteelabor, kus lisaks üliõpilastele saavad praktilisi oskusi täiendada ka raudtee-ettevõtetes töötavad spetsialistid.

Lepingule kirjutasid alla TTK rektor Enno Lend, Eesti Raudtee juhatuse esimees Ahti Asmann, Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip ja EVR Cargo juhatuse liige Oskar Kalmus.

„Tallinna Tehnikakõrgkool on hea laboribaasiga ja tugeva rakendusliku suunaga kõrgkool, seetõttu on koostöö ettevõtetega meile väga oluline,“ ütles TTK rektor Enno Lend. „Raudteealase rakenduskõrghariduse arendamisega on kool järjepidevalt tegelenud kümme aastat. Selle aja jooksul on palju muutunud, raudteel sõidavad tipptasemel diisel- ja elektrirongid ja lähiaastate ülesanne on viia valdkond tervikuna samale tasemele. Sellest eesmärgist lähtuvalt tahab kool jagada ettevõtetele oma akadeemilist kompetentsust,“ märkis Lend.

TTK raudteetehnika õppetooli hoidja Priit Siitan selgitas, et edasiste koostöösammudena on kavas käivitada vedurijuhtide baas- ja täienduskoolitus, tema sõnul peaks esimene vedurijuht lõpetama baaskoolituse 2015. aasta mais.

Kuula:  KUKU raadio intervjuu Enno Lendiga

http://podcast.kuku.ee/2014/01/24/intervjuu-2014-01-241233/

 

Koostööleppe sõlmimine Koostööleppele allakirjutamine


  • Jaga: