Prindi

TTK spin-off ettevõte alustab dekoreeritud keraamiliste plaatide tootmisega25.08.2015

TTK arendusprorektor Anne Kraav ja PROKeraamik OÜ juhataja Oliver Laats
kirjutasid 19.08.2015 alla koostöölepingule, mille alusel loetakse ettevõtet TTK spin-off ettevõttekss kahe aasta jooksul. Lepingule andsid allakirja ka ehitusteaduskonna dekaan Martti Kiisa ning finants- ja haldusdirektor Tarmo Sildeberg.

TTK tehnoloogiasiirdekeskuse initsiatiivil teoks saanud leping võimaldab spin-off ettevõttel pühenduda TTK tootmistehnikat kasutades keraamiliste plaatide väljaarendamisele ja turustamisele. Plaatidel on emotsionaalne väärtus, kuna need on tekstiilmustritega dekoreeritud niiskuskindlad siseviimistlusplaadid. Tekstiili  saab tellija ise vastavalt  oma soovile kaasa tuua. Oliver Laatsi sõnul arendas ta vastavat tehnoloogiat terve suve ja on jõudnud etappi, kus saab sügisel tulla avalikkuse ette näidisplaatidega. Septembri algul valmivad näidised, mida on kavas laiemalt tutvustada nii kataloogides kui firma kodulehel.

Laatsi sõnul on ettevõttel kavas alustada toodete ekspordiga kahe aasta pärast. Kasutatav uudne tehnoloogia võimaldab esitada ka taotluse kasuliku mudeli saamiseks. Oliver Laats lõpetas 2015. aasta kevadel TTK ehitusteaduskonna hoonete ehituse õppekava ja tema lõputöö teemaks oli tekstiilil põhinevast komposiidist ehitusmaterjal. Sama teemaga saavutas Oliver kevadel ka esikoha TTK üliõpilaste uurimis- ja teadustööde konkursil. Pärast TTK lõpetamist astus Oliver Laats omandama TTÜs magistrikraadi  tootearendus ja tootmistehnika õppekaval.

Oliver Laats ja Martti Kiisa


  • Jaga: