Prindi

TTK tantsijad ja lauljad käisid nii Gaudeamusel kui laulu- ja tantsupeol16.07.2014

Tallinna Tehnikakõrgkooli rahvatantsuansambel Savijalakesed ja kammerkoor osalesid 04.-06.07.2014 XXVI laulu- ja XIX tantsupeol, mis oli sündinud aja puudutusest. Aeg talletab iga jagatud puudutuse ning sellest saab aja lugu. Puudutus, mis on jagatud sõrme, südame või sõnaga, annab meie elatud elule ja ajale tõelise väärtuse ja väe. On meie endi teha, milline saab olema meie aja puudutus ja lugu.

Laulupeol esines 33 025 lauljat ja pillimeest kokku 1 046 kollektiivist ja tantsupeole tuli 10 082 tantsijat kokku 643 kollektiivist. Rongkäigus osales üle 42 000 inimese. Lauljate ja tantsijatega koos marssis ka rektor Enno Lend rongkäigus Vabaduse väljakult Lauluväljakule. Pikal teekonnal oli meie koolil palju fänne, kes rektorit ja lauljaid-tantsijaid tervitasid.

Sel suvel osalesid rahvatantsuansambel Savijalakesed ja kammerkoor ka Baltikumi üliõpilaste laulu- ja tantsupeol Gaudeamus 26.-29.06.2014 Lätis Daugavpilsis koos ülikoolide kultuurikollektiividega, kus Eesti programmi lõpus rahvas püsti tõusis ja tuliselt aplodeeris.

Ülim tunne oli lpühapäeval aulda nii Eesti, Läti ja Leedu lugusid ühiselt kõikide Baltimaa lauljatega ning see tunne laulda väljaspool Eestit Tõnis Mägi „Koit“ laulu, võttis lihtsalt silma märjaks. Lisaks kuulda uhkusega, et kuidas kogu aeg jutustavad Leedu tüdrukud selja taga ahhetasid ja vakatasid imestusest, kui Tõnis Mägi alustas oma soologa.

Kammerkoor käis esimest korda Gaudeamusel ning tagasi tulles olid kõik emotsioonid olid väga positiivsed. 2018 toimub Gaudeamus Tartus, kus oleme kindlasti kohal – nii kammerkoor kui ka Savijalakesed.

Gaudeamus 2014 Gaudeamus 2014 Savijalakesed Daugavpilsi ülikooli ees

 


  • Jaga: