Prindi

TTK tudeng kaasatud EALi aastanäituse arhitektidetiimi lasteaiavisiooni looma29.10.2014

Eesti Arhitektide Liit avas 28.10.2014 Arhitektuuri- ja Disainigaleriis aastanäituse “Mängiv inimene. Kaheksa visiooni lasteaedade arhitektuurist”.

Näituse jaoks on oma lasteaiavisiooni loonud kaheksa arhitektidetiimi, teiste seas büroo HGAst Tomomi Hayashi ja Hanno Grossschmidt, kes kaasasid TTK rakendusarhitektuuri IV kursuse üliõpilase Mark Grimitlihti.

Aastanäituse kuraatorid kutsusid arhitekte kaasa mõtlema lastele loodava ruumi teemal. Lähteülesanne andis osalejatele suure vabaduse: erinevalt harilikust arhitekti tööülesandest ei olnud sellel tellijat, krunti ega ruumiprogrammi. Osalejatel paluti luua oma nägemus, kus on esile toodud nende arvates laste kasvukeskkonna kõige olulisemad ruumilised kvaliteedid, pöörata tähelepanu lapse perspektiivile ning meeldejääva ja köitva ruumi loomisele.

Tegemist on mitmekülgse kooslusega, kus on esindatud nii uued noored tulijad kui ka juba kogenud tegijad Eesti arhitektuurimaastikul, kes esitlevad oma ettepanekut sellest, missugune peaks olema see last arendav ruum, mis pakub ohtralt võimalusi erinevateks tegevusteks. Iga projekt kannab endas arhitektide isikupärast käekirja ning lisaks ideedele on väga mitmekülgselt esitatud maketid põnev materjal arhitektuurihuvilisele publikule lähedalt uurimiseks. Lennukad visioonid ei tähenda alati midagi teostamatut: nagu selgus vestluses lasteaia töötajatega, on kõik ideed ka praktikas kasutatavad ning hea stardipunkt diskussiooniks lastele disainitud keskkonna üle, öeldakse EALi pressiteates.

Toetajad: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Pärnu linn. Korraldajad tänavad kõiki lasteaedade igapäevaellu puutuva info eest Lepistiku, Rännaku, Kopli, Naba ja Väikese Päikese lasteaedade abivalmis juhatajatele ning õpetajatele.

Näitus on avatud kuni 16. novembrini E-P 12:00-18:00

Mängiv inimene kutse

 


  • Jaga: