Prindi

TTK tudengid pääsesid ülikoolide energiasäästu konkursi finaali02.03.2016

Keskkonnainvesteeringute Keskuse korraldatavale tudengite energia- ja ressursisäästukonkursile Negavatt valis hindamiskomisjon välja üheksa ideed, mis jätkavad võistlemist 10 000 eurose peavõidu nimel, teisipäevast on avatud ka rahvahääletus, mille tulemusena saavad finaali veel kaks projekti.

Hindamiskomisjoni häältega said finaali kolm ideed Tartu ülikoolist, kaks ideed Tallinna Tehnikakõrgkoolist ning üks idee TTÜ Tartu Kolledžist, Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist. Samuti pääses edasi Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu ülikooli ühisidee.

Rahvahääletusele pandi hindamiskomisjoni valikul veel kuus ideed. Kahele vakantsele kohale finaalis kandideerivad projektid TTÜ Virumaa Kolledžist, Tallinna ülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tartu ülikoolist ning üks idee TTÜ Tartu Kolledži ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühiselt meeskonnalt. Oma lemmikut saab valida Negavati Facebooki lehel, vajutades eelistatud projektile like. Hääletus kestab 8. märtsini.

Teises voorus ootab tudengeid ees ideede edasiarendamine koostöös mentorite ja partneritega. Maikuuks arendatakse parimatest ideealgatustest välja reaalselt elluviidavad projektid. Lõplikud võitjad selguvad mai lõpus toimuval finaalüritusel Rakveres.

Energia- ja ressursisäästukonkursile Negavatt laekus sel aastal üheteistkümnest koolist 55 ideed. Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid leidma lahendusi, mis aitavad ülikoolides energiat või ressursse säästa. Konkursi koduleht www.negavatt.ee.

Finalistid
Miinus 1° (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Kanalisisene vertikaalne tuulegeneraator (Tallinna Tehnikaülikool)
SmartVent (TTÜ Tartu Kolledž)
Energiasääst tualettruumides (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Karbiketrajad  (Tartu Ülikool)
Päikesega töötav jahutussüsteem (Tartu Ülikool)
Tark Valgustus (Tartu Ülikool)
Kõik ülikooli biojäätmed kompostiks kämpuse haljastusele! (Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool)
Loobu topsingust! Puhtama kohvijoomise nimel (Tallinna Ülikool)

Rahvahääletusel
Luminofoorlambid asendada LED Torudega (TTÜ Tartu Kolledž ja Tallinna Tehnikakõrgkool)
Energy Saving Water Closet (TTÜ Virumaa Kolledž)
Terviseraja mõju psüühikale (Tallinna Ülikool)
Niitmismaaniast vabaks! (Eesti Maaülikool)
Rattaga kooli! (Tallinna Tehnikakõrgkool)
Isepuhastavad Petri tassid (Tartu Ülikool)


  • Jaga: