Prindi

TTK tugevdas sidemeid Leedu partnerkoolidega17.04.2014

TTK töötajad külastasid 08.04-11.04.2014 Primuse programmi raames Leedu partnerkoole – Šiauliai Riiklikku Kolledžit (SVAKO) ja Vilniuse Tehnika- ja Disainikolledžit (VTDKO).

Visiidi eesmärgiks oli võrrelda koolide õppekorralduse, kvaliteedijuhtimise, teadus-arenduse ning rahvusvahelistumise protsesse. Partnerkoolid olid külaliste tulekuks põhjalikult valmistunud – mõlemas koolis saime suurepärase ülevaate sealsetest laboritest ning kõrgkoolide põhiprotsessidest. Nii Šiauliai kui Vilniuse kolledž on tegutsenud rakenduskõrgkoolina alates 2002. aastast ja sarnaselt TTKle õpib kummaski ca 2500 üliõpilast. Tehnoloogiaalade üliõpilaste arv on siiski väiksem, sest mõlemas kolledžis on erinevalt TTKst ka sotsiaal- ja humanitaaralade õppekavad.

Šiauliai kolledž on olnud aastaid TTK heaks partneriks Erasmus-programmi raames – igal kevadel saabub sealsest koolist TTKsse 2-3 üliõpilast transpordi valdkonnas. Vilniuse Tehnika-ja Disainikolledžiga on kõrgkoolil pikaaegne koostöö geodeesia vallas: sel aastal taotleti üliõpilaste praktikaprogrammiks rahastust ka Nord Plus programmist.

Lisaks võiks Vilniuse Tehnika- ja Disainikolledžist huvituda ka raudteetehnika üliõpilased, sest sealne raudteetehnika laboribaas on muljetavaldav. VTDKO on olnud edukas ka fondirahade taotlemisel: uuest õppeaastast on neil kasutada renoveeritud õppehoone ja kõrgtehnoloogilised laborid mehaanika ja meediaõppe vallas. TTK mehaanikateaduskonna eeskujul rajati Vilniuse kõrgkooli HAASi keskus ning esimest aastat osaleb kõrgkool ka Formula Student võistlusel.

Leedu külastusLeedu külastusLeedu külastus

 

 

 


  • Jaga: