Prindi

TTK tutvustas end Ungari ülikoolis rahvusvahelisel nädalal03.04.2014

23.-27.03.2014 toimus Ungaris Gödöllős Szent Istváni Ülikoolis International Week, kus osalejatele anti võimalus oma kooli tutvustada ning omavahelisi kontakte luua. Kohal olid kõrgkoolide esindajad Hispaaniast, Saksamaalt, Hollandist, Prantsusmaalt, Poolast, Türgist, Lätist, Leedust, Rumeeniast ja Eestist. Eestit olid esindamas kaks kõrgkooli – Tallinna Tehnikakõrgkool ja Eesti Maaülikool.

Szent Istváni Ülikool on asutatud 2000. a erinevate kõrgkoolide ühendamise tulemusena, praegu õpib seal ligi 16 000 üliõpilast, rahvusvahelisi õppureid on 1200. Ülikoolis õpetatakse ka keskkonnatehnikat, majandust, mehaanikat, arhitektuuri, hoonete ehitust ja geodeesiat.

International Weeki raames toimusid töötoad, mis hõlmasid kultuuridevahelist kommunikatsiooni ja kõrghariduse turundamist. Peamiseks märksõnaks kujunes meeskonnatöö, seda nii rahvusvahelisel kui organisatsiooni tasandil, kuna kõigil on vaja oma panus anda selleks, et kõrgkool oleks edukas ja hästi toimiv.

Tallinna Tehnikakõrgkooli esindajatel Kristel Tammel ja Andrus Rähnil tekkis mitme kõrgkooliga kontakt, mis on eelduseks edasiseks koostööks. Lisaks on Eesti ja TTK nüüd ka tuntum ka Szent Istváni üliõpilaste seas – toimus mess, kus tudengid said küsida infot õppekavade ja üldise eluolu kohta ning hiljem maiustada eestipäraste suupistetega International Cafe’s. Tulemus – Eesti kõrgkoolid koos teiste Balti riikidega said kõige populaarsema infoleti valimisel kolmanda koha.

Külastuse viimasel päeval toimus ekskursioon Budapestis asuvasse Ybl Miklósi arhitektuuri ja hoonete ehituse teaduskonda. Ringkäigu jooksul tutvustati teaduskonna laboreid ning õpperuume, oma muljeid jagasid vahetustudengid teistest riikidest. Vastuvõtt oli külalislahke ja ungarlaste äratundmisrõõm suur: „Teie olete ju Tallinna Tehnikakõrgkool, meie koostööpartner!“

Ungari Ungari

 


  • Jaga: