Prindi

TTK üliõpilaste toimetised annavad ülevaate seitsmest lõputööst11.11.2014

Tallinna Tehnikakõrgkool kirjastas üliõpilaste toimetised, mis on järjekorras teine üliõpilaste koostatud erinumber. Kokku on 2001. aastast ilmunud TTK toimetisi 17.

TTK Toimetised nr 17 sisaldab seitsme üliõpilase artiklit 2014. aasta kevadel kaitstud lõputööde ainetel. Toimetised on koostanud ja toimetanud emeriitprofessor Jaan Rohusaar.

Toimetiste avaartikliks on valitud arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna rakendusarhitektuuri õppekava lõputöödes käsitletud Tallinna liikluskorralduse küsimusi. TTK cum laude lõpetanud Ats Buddell näitab võimalusi, kuidas olemasolevat transpordivõrku on võimalik täiendada nii, et tekivad paremad ühendused linnaosade vahel.

Rakendusarhitektuuri cum laude lõpetanud Helen Tikka vaatleb konkreetselt Ülemiste liiklussõlme, kus Rail Balticu lisamisega tekib olukord, kus uus rahvusvaheline raudteeterminal, lennujaam ja kaugliinide bussijaam on seotud linna üldise transpordisüsteemiga.

Transporditeaduskonna autotehnika õppekava cum laude lõpetanud Allar Paat on suure põhjalikkusega käsitlenud TTKs ja mujal automootoritega tegelevates ettevõtetes õppestendidel katsetatavate mootorite pidurite valmistamist.

Mehaanikateaduskonna masinaehituse õppekava lõpetanutelt on kokku kolm artiklit. Eero Säde vaatleb võimalust Eesti kaitseväes kasutatava helikopteri R44 kerevälist lisavarustust kasutada. Andero Väljaots on projekteerinud välistingimustes, eelkõige naftaplatvormidel kasutatava torude eelkoostamise seadme. Margus Liik ja Priit Pihlakas analüüsivad tööstusroboti juurutamisega seotud  probleeme suuregabariidiliste metallkonstruktsioonide keevitamisel.

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia (spetsialiseerumisega tehnoloogiale) lõpetanud Paula Veske käsitleb meeste talvejope tootearenduse probleeme.

 

 

 

 


  • Jaga: