Prindi

TTK vestibüül muutus paariks tunniks esinduslikuks moelavaks12.06.2015

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia (spetsialiseerumine tehnilisele disainile) õppekava lõpetajad Britta Liisa Brutus ja Gerda Lindma korraldasid 11.06.2015 TTK vestibüülis pilkupüüdva moeshow. Esitlus sai teoks TTK ideekonkursil võidetud toetusega.
Korralduslikult avaldas juba esmapilgul muljet oskuslik catwalk’i paigaldamine vestibüüli, põnev valgustus ja võimendus. Etteaste algas kontseptuaalse moe-, grimmi- ja juukseshow’ga „Linn inimeses, inimene linnas“. Oma loominguga astusid üles juuksurite ühendus MEM – Marii Laipaik, Eneli Rannik ja Maarja Kurs ning meigikunstnik Heli Reinut.
Laval tuli esitlemisele 4 kollektsiooni: Britta Liisa Brutuse ja Gerda Lindma „BLCK“, Kerstin Kuuma „Dreams Now“, Jekaterina Zorina ja Evely Heinberki „Tenebris“ ning Jane Kivistiku ning Rita Raua „Elavmale“. Neist viimane tunnistati ka teaduskonna 2015. aasta parimaks lõputööks. Jane ja Rita elavmale kostüümide ideekavandid võitsid ka talvel toimunud vastava konkursi, mille kaugemaks eesmärgiks on korraldada elavmale etendused TTK 100. aastapäeva ja malekorüfee Paul Kerese 100. sünniaastapäeva tähistamiseks.
Moeshow’d ilmestasid ka Carolina Tantsustuudio tantsutüdrukute atraktiivsed tantsunumbrid.
Lisaks oli 1. korruse koridoridesse riputatud 3. kursuse tudengite meesterõivaste projekti säravamate tööde näitus „Mehine“, fotograaf Kristjan Lepp. Päeva lõpetuseks sai tutvuda näitusega ning muljetada maistvate smuutide ja näksidega.

Elavmale


  • Jaga: