Prindi

TTK vilistlane Oliver Laats pälvis Tallinna ettevõtlusauhinna12.10.2015

SA Eesti Rakenduskõrgkoolid koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga korraldatud rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi üheks laureaadiks tunnistati Tallinna ettevõtluspäeval 06.10.2015 kevadel TTK hoonete ehituse eriala lõpetanud Oliver Laatsi esitatud teadustöö „Tekstiiliga dekoreeritav niiskuskindel viimistlusplaat“.
Konkursi eesmärk oli väärtustada rakenduskõrgkoolide rakendusliku suunitlusega projekte ja uurimusi; tõsta rakenduskõrgkoolide motivatsiooni koostööks era- ja avaliku sektoriga; teavitada avalikkust kõrgkoolide oskusteabe rakendamisest majandustegevuses.
Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärgiks on edendada ettevõtlikkust ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid ettevõtteid ja organisatsioone. Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid selgitati välja ka selle aasta parimad rakenduslikud teadustööd.

Koostöös Eesti Rakenduskõrgkoolidega saigi rakendusliku teadustöötiitli Oliver Laatsi tootearendusprojekt.

Oliver Laats on seda tootearendusprojekti edasi arendanud kevadest saadik ja augustis allkirjastati kokkuleppe, millega PROKeraamik OÜ on TTK spin-off ettevõtte, mis kahe aasta jooksul pühendub TTK tootmistehnikat kasutades keraamiliste plaatide väljaarendamisele ja turustamisele. Laatsi sõnul on ettevõttel kavas alustada toodete ekspordiga kahe aasta pärast. Kasutatav uudne tehnoloogia võimaldab esitada ka taotluse kasuliku mudeli saamiseks. Oliver Laatsi lõputöö teemaks oli tekstiilil põhinevast komposiidist ehitusmaterjal. Sama teemaga saavutas Oliver kevadel ka esikoha TTK üliõpilaste uurimis- ja teadustööde konkursil. Pärast TTK lõpetamist astus Oliver Laats omandama TTÜs magistrikraadi tootearendus ja tootmistehnika õppekaval.

Sügisel liitus Oliver Laats Tallinna inkubatsiooni programmiga. Inkubatsioon aitab saavutada ettevõtte eesmärgid läbi individuaalse arenguprogrammi, kestvusega kuni 2 aastat. Programm annab võimaluse ettevõttel luua kontakte nõustajate, ekspertide ja mentoritega, lühendades arenguks kuluvat aega ja vähendada riske. Koostöö Inkubatsiooniprogrammiga aitab Oliver Laatsi sõnul lihtsustada toote turuletoomist.


  • Jaga: