Prindi

Vilistlased võitsid Viljandi vallamaja arhitektuurikonkursi02.07.2018

Viljandi vallavalitsus koos Eesti Arhitektide liiduga kuulutas välja uue vallamaja arhitektuurikonkursi võidutöö, mille autorid on Tallinna Tehnikakõrgkooli eelmise aasta vilistlased Teele Kapsta, Linn Nagel, Nele Šverns ja Maili Tannenberg ning arhitektuuriinstituudi lektor Pille Nagel, kes on koondunud arhitektuuribüroo Nagel alla.

Žürii hinnangul on võidutöö „Viir“ arhitektuurselt lahenduselt tugevaima ja siseruumiliselt kõige kaasaegsema ning paremini toimiva lahendusega neljast esitatud ideekavandist.

„Endine väärikas mõisahoone, eduka sovhoosi keskus ja vallamaja leiavad sellega taas kasutamist. Täna mitmes majas laialiolev vallavalitsus leiab arhitektuurselt suurepärases majas kaasaegsed tingimused nii vallakodanike vastuvõtuks kui sobiva töökeskkonna,“ sõnas Viljandi vallavanem Alar Karu.

„Autorid on uue vallamaja arhitektuurse lahenduse puhul hästi arvestanud korduvalt ümber ehitatud endise mõisahoone ajalooliste kihistustega ning loonud uue kihi lisamisega kaasaegse ja väärikalt mõjuva terviku,“ märkis žürii liige, arhitekt Pelle-Sten Viiburg.

Viiratsis Sakala tn 1 valmiva hoone ehitushange soovitakse läbi viia 2019. aastal ning vallavalitsus loodab oma ametiruumid uude asukohta kolida hiljemalt 2020. aastal, kirjutatakse Eesti Arhitektide liidu koduleheküljel.


  • Jaga: