Prindi

TTK võitis taaskord CADrina võistluse06.12.2016

Kadripäeval peetud CADrina võistlusel saavutas napilt, kuid kindlalt taas esimese kohta Tallinna Tehnikakõrgkool, kes võitis võistluse juba neljandat aastat järjest. Teiseks tuli Kadrina keskkool ja kolmandaks Tallinna tehnikaülikool. CADrina puhul on tegemist IT- ja nutifestivaliga, mida Kadrina keskkool korraldas tänavu juba 7. aastat.

CADrina algataja, Aru Grupp ASi juhataja Juhan Viise jäi tänavuse üritusega rahule ning põnevad plaanid on tulevikukski tema sõnul juba soolas, vahendab Õpetajate Leht. “CADrina kõla kõlksub Kadrina kõlaga imehästi kokku, nii et kuhu mujale kui Kadrinasse selline üritus kõige paremini passib ja millal veel kui mitte kadripäeval on selle toimumiseks sobivaim aeg.”

Juhan Viiset võib pidada CADrina vaimseks isaks. Tema eestvedamisel hakati Kadrina Keskkoolis 2005. aastal õpetama valikainet „Ärijuhtimine ja tehnoloogia alused”, millest tänaseks kasvanud välja reaal-tehniline õppesuund. CADrina kutsuti ellu, et testida mõõdetavate parameetritega oma oskuste taset projekteerimistarkvara AutoCad kasutamises.

“Tänavust CADrinat tulid kaema ja sõna sekka ütlema näiteks kultuuriminister Indrek Saar (ta on Kadrina valla inimene), keskkonnaminister Marko Pomerants (ürituse patroon), endine peaminister Taavi Rõivas (oli CADrinast kuulnud) ja riigikogu liige Einar Vallbaum (endine Lääne-Viru maavanem)”, selgitas prominentide galeriid korraldaja.

Merekultuuri-aastale paslikult oli tänavune festival mereteemaline. Eriliseks tegi seekordse võistluse esimest korda korraldatud spordiprogramm. CADrina on Kadrina keskkooli tunnustegu ja vapiüritus.

img_1108
tehtud-1024x683

  • Jaga: