Prindi

TTKs võistlesid parimad Rubiku kuubiku lahendajad07.09.2015

Tallinna Tehnikakõrgkoolis 05.-06.09.2015 peetud Eesti lahtistel meistrivõistlustel Rubiku kuubiku lahendamises kohtusid lähiriikide kiireimad kuubikulahendajad. Kavas olnud 12 ala juures sündisid kaks uut Eesti tipptulemust ja mitmed Läti ja Soome rekordid.

Võistluse kiireimaks ajaks tavapärase 3×3 kuubiku lahendamisel oli igati tähelepanuväärne 7,28 sekundit, mis kuulus soomlasele Kim Jokinenile. Finaalis võttis Jokinen eestlase Anti Ingeli ees esikoha ja oli ühtlasi kogu ürituse edukaim võistleja. Ingel domineeris aga Rubiku kuubiku vähimate käikudega lahendamisel ning eestlastest näitas väga häid tulemusi ka Uku Kruusamägi, kes langetas 4×4 kuubiku kinnisilmi lahendamises kodumaise rekordi 15:33 peale.

Meie põhjanaabritest läks hästi veel Niko Ronkainenil, kes võitis 2×2 kuubikute lahendamise. Samuti oli kohal lätlaste kiireim mees Vladislavs Baranovs, kes näitas tugevaid tulemusi ning võitis uute Läti rekorditega esikohad suurte kuubikute (5×5 ja 6×6) lahendamises.s

Korraldajate sõnul on positiivseks märgiks noorte võistlejate lisandumine, mis annab ühtlasi märku ala populaarsuse kasvust.

http://www.estonianopen.eu/


  • Jaga: