Prindi

Tudengite valmistatud 3D printeri debüüt ettevõtjate päeval13.10.2014

Tallinna Tehnikakõrgkooli tehnosiirdekeskus osales 07.10.2014 EASi korraldatud ettevõtjate päeval „EASi Liftiga tulevikku”, mis toimus juba kuuendat korda. Päeva peateemadeks olid disain ja IT. Päeval esines ligi kolmesajale ettevõtjale 15 silmapaistvat kasvuettevõtjat, kes jagasid oma kogemusi.

TTK messiosas sai tutvuda mehaanikateaduskonna poolt eelmise aasta ideekavandite konkursil toetuse saanud projektiga, mille tulemusel tudengid Rait Udumäe juhendamisel valmistasid 3D printeri. Printer, vastavalt talle antud korraldusele, pidevalt tootis, päeva lõpuks oli valmis kingitustena mitu väga keerulise nii sise- kui välisprofiiliga vaasitaolist eset.

Huvi TTK tegemiste vastu oli messil suur. Paljud alustavad ettevõtteid huvitas TTK spin-off ettevõtte KR Stuudio toodang ja juriidiline keha. Enamike ettevõtjate huvi oli suunatud peamiselt innovatsiooniosakute taotlemisele koostöös TTK õppejõududega.

Häid kontakte sai vahetada ka teiste messil esindatud kõrgkoolide tehnosiirdekeskustega.

Arutati teemal, kuidas ülikoolid saaksid ettevõtetele olla atraktiivsemad koostööpartnerid teel teadmistemahuka majanduseni.

Seminaripäeva ettekanded on kättesaadavad aadressil:http://www.eas.ee/et/eas/yritused?task=displayevent&id=1790

Liftiga tulevikku

Liftiga tulevikku


  • Jaga: