Prindi

Üliõpilaselamu Siidisabas uueneb21.02.2014

Kahe aasta jooksul renoveeritav Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaselamu võimaldab tulevikus pakkuda üliõpilastele paremaid majutustingimusi kõrgkoolis õppimise ajal.

TTK üliõpilaselamu Siidisaba 7 läheb juba käesoleval aastal renoveerimisele ja hakkab seejärel mahutama kokku 800 TTK ja TTÜ üliõpilast. 2012. aastal renoveeriti kvoodimüügist saadud vahenditega hoone välisosa ning ehitati välja kütte- ja ventilatsioonisüsteem, millega paranes oluliselt hoone sisekliima. Tööde teises etapis on kavas tubade ja üldruumide renoveerimine, mis muudab tudengite elamispinnad konkurentsivõimeliseks renoveeritud või täiesti uute üliõpilaselamutega, pakkudes samas mõistliku hinnaga majutusteenust.

Tööde rahastamiseks on haridus- ja teadusministeerium sõlmitud kokkulepe Tallinna Tehnikaülikooliga, kes kannab tööde kulud ja vastavalt hoonestusõiguse lepingule saab õiguse osutada hoones majutusteenust järgmiseks 30ks aastaks. Üliõpilaselamut hakkab alates 1. aprillist 2014 opereerima MTÜ TTÜ Üliõpilasküla. TTÜ kohustub renoveerima üliõpilaselamu A ja B korpused hiljemalt 30. augustiks 2015.

Vastavalt poolte vahel sõlmitud kokkuleppele garanteeritakse ehitusperioodiks TTK üliõpilastele Siidisaba 7 üliõpilaselamus 200 majutuskohta (esmakursuslased ja teised). Hooned renoveeritakse korpuste kaupa.

Aastatel 2015-2017 on ajavahemikus 01.07- 20.08 TTK üliõpilastele tagatud värskelt renoveeritud hoones 120 majutuskohta, mis on läbi aastate olnud tavapärane nõudlus ja mille osas toimub eraldi taotluste vastuvõtmine ja menetlemine. Väljaspool nimetatud perioodi saavad TTK üliõpilased esitada kohataotlusi üldises korras ja pingereas TTÜ üliõpilastega.

Hetkel kehtivad majutuslepingud antakse üle MTÜ-le ning nendes sisalduvad tingimused sh kohatasu jäävad samaks.

Lisaks on TTK üliõpilastel tänu liitumisele MTÜ-ga võimalik valida endale hinnaklassi ja asukoha poolest meeldiv majutuskoht kõikide MTÜ poolt opereeritavate üliõpilaselamute seast Tallinnas.

 

 

 

 

 


  • Jaga: