Prindi

Nädalavahetusel selgitati meistritiitleid nii korv- kui ka võrkpallis07.11.2016

Möödunud nädalavahetusel peeti Tallinnas ja Tartus 2016. aasta üliõpilaste meistrivõistlusi korvpallis ja võrkpallis, mõlemal alal mahtusid esiviisikusse ka TTK tudengid.

Tallinnas TTÜ Spordihoones peeti üliõpilaste tasavägised ja kaasaelamispinget pakkuvad meistrivõistlused korvpallis, kus alagrupis sai kaks nappi võitu Eesti Maaülikool, kes alistas Tallinna ülikooli 27:24 ja Tallinna Tehnikaülikooli vaid ühe punktiga (28:27). Teises alagrupis olid paremad Tartu ülikool ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Poolfinaalis oli Eesti Maaülikooli meeskond hädas Tallinna Tehnikakõrgkooli võistkonnaga, kes suudeti alistada alles lisaajal 24:18.

Teises poolfinaalis sai võidu TLÜ, kes alistas TÜ (42:41). Kolmanda koha mängus kohtusid TÜ ja TTK. Alagrupis olid paremad tartlased tulemusega 43:34. Selles mängus panid TÜ mängijad oma paremuse algul maksvusele ja võitsid poolaja 34:20, kuid teisel poolajal tuli TTK järele ja kaks minutit enne lõppu oldi taga vaid ühe punktiga 47:48. Lõpus suutsid tartlased siiski kindlamalt tegutseda, kuid viis sekundit enne lõppu oli seis 51:49 ja pall TTK käes, kuid lõpuvilega tehtud vise ei tabanud korvi. Seega võit 51:49 ja pronksmedalid TÜ-le .

Finaalis kohtusid TLÜ ja EMÜ. Finaalmängu algus oli taas tasavägine, ka poolaeg lõppes viigiga (20:20). Teisel poolajal olid tartlased pidevas eduseisus, kuid kuus minutit enne lõppu oli seis taas viigiline (35:35). Edasi olid taas tartlased edukamad, minnes neli minutit enne lõppu ette (45:39). Lõpusireen fikseerus EMÜ kasuks 58:48, kellele riputati kaela seejärel teenitud kuldmedalid.

TTK meeskonna koosseis: Kevin Täpp, Marco Prems, Erik Raud, Joonas Pilliroog, Arlis Krikk, Aron Kuusik, Rauno Nurklik, Sten Roosaar, Mihkel Klementsov, treener Enn Laanmäe.

Põnevust jagus ka võrkpalliplatsile, kuna nädalavahetusel selgusid Tartus ka 2016.aasta üliõpilaste võrkpalli meistrid, kelleks sai TÜ võistkond.

TTK meeskond esines koosseisus: Risto Laan, Rauno Riiner, Gregor Kiin, Johan Urbel, Janre Koort, Erkki Kollom, Silver Kask, treener Jaanika Veldre.

TTK võistkond saavutas alagrupis teise koha ja kokkuvõttes lõpetati turniir viienda kohaga.