Prindi

Vana aja päeval äratas nostalgiat renoveeritud mootorratas09.06.2015

Tallinna Tehnikakõrgkool osales 06.06.2015 oma väljapanekuga „Ja vanast sai uus“ XXXIV Tallinna vanalinna päevade vana aja päeval Tornide väljakul. TTK üliõpilased andsid huvilistele infot kõrgkooli õppekavade ja vastuvõtu kohta.
Väljapaneku naelaks oli projekti Tehnocum ajal gümnaasiumiõpilaste renoveeritud külgkorviga mootorratas iž Jupiter, mis põrinal uhkelt kohale saabus. Mootorratas sai pideva tähelepanu osaliseks nii lastes, noortes kui ka vanema generatsiooni esindajates. Kes meenutas nostalgiliselt oma sõite lapsepõlves, kes soovis sellist uunikumi ära osta, kes istutas oma lapsed ratta selga, et põnevaid pilte saada. Huvi pakkus sõiduk ka välismaalastele, kes kiitsid eelkõige suure vaeva näinud õpilasi. Kuidas töö tookord käis, selgitas masinaehituse I kursuse üliõpilane Cedrik Kaurit, kes projektis osales.
Aastatel 2011-2012 nägid Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi, Kohila Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilased poolteist aastat vaeva, et mitukümmend aastat kuuri all vedelenud mootorrattale anda tagasi esialgne välimus ja ratas sõidukorda sättida. Euroopa Sotsiaalfondi toetatud Tehnocumi projekti eesmärk oli tehnika ja tehnoloogia erialade populariseerimine gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilaste tehnikaringide kaudu.

Vanalinna päevad Vanalinna päevadVanalinna päevad


  • Jaga: