Prindi

Vanatehnika entusiastid hõivasid TTK parkla22.09.2016

Teisipäeva õhtul kogunesid Tallinna vanatehnikaentusiastid ja teised huvilised unikaalse autopargiga Tallinna Tehnikakõrgkooli, et uudistada TTK tudengivormeli tegemisi.  Erakordne vaatepilt koosnes ligi 60-st sõidukist.

Sündmuse korraldaja, liiklusjuristi ja vanatehnika huvilise, Indrek Sirgu sõnul korraldavad Tallinna vanade autode huvilised juba 12. hooaega järjest vanatehnika lustisõitu. Alati on nad püüdnud ka leida Tallinnas ja selle lähiümbruses tehnika ja ajaloo taustaga kohti, kuhu nende liikmed tavaelus ei satu.

Kogunenud autode väljalaskeaasta ulatus 30ndate mudelitest kuni nõukogude perioodi viimasel kümnendil toodetud Volgade ja Moškvitsideni.

TTK autonduse õppetooli juhi Sven Kreeki kirjeldusel oli sõidukite hulgas väga hästi restaureeritud tõelisi silmarõõme, näiteks Indrek Sirgu DKW aastast 1935 (mis kannab esimesel iluvõrel muide uhkeid Audi „rõngaid“!). „Teiste vahvate „vanakeste“ hulgas sõitis pärast üritust kooli parklast välja Volga-takso, millel lülitati lisaks katuseplafoonile sisse ka nõuka-ajal kombeks olnud roheline tuluke esiakna ülaservas, mis viitas kundedele, et takso-auto on vaba. Ju läks vist tagasi tööle!“, jagas Kreek oma muljeid.

Vanatehnika lustisõidu korraldanud klubi ühendab vanatehnikahuvilisi, kes huvituvad vanadest autodest, mootorratastest ja jalgratastest või tegelevad vanatehnika taastamisega.

Kõiki pilte saab vaadata siit: http://bit.ly/2cTyoJm

20160920_200954      20160920_201357

 


  • Jaga: