Prindi

Venelased huvituvad koostööst Euroopa kõrgkoolidega23.03.2016

Autonduse lektor Sven Andresen külastas märtsi keskel TTK koostööpartnerit ja isiklikku alma materit Moskva Auto ja Teede Riikliku Ülikooli (MAID), et osa saada  Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu (IGIP) konverentsist „Tänased probleemid õppejõudude ettevalmistamisel tehnikaülikoolides“.

Kuna ka Eesti on IGIP liige, oli Andresenil kahekordne põhjus kohal olla. Kolmel päeval peetud ettekannetes tõstatusid tuttavad probleemid: õpetamise ja uuringute rahastamine, õpetamise vormi ja sisu kooskõla, üliõpilase väljalangevus ja lõpetajate tööhõive.

Andreseni sõnul oli huvitav kuulata Venemaa kõrgkoolide ettekandeid, kus esinejad olid enamasti akadeemikud. Kõlas väide, et Venemaa haridus on samas seisus nagu pärast Teist maailmasõda ja tuleb alustada nullist. „Majandussanktsioonid ja tormiliselt arenev tehnikavaldkond nõuab ka suurriigilt piiride avamist ja rahvusvaheliselt suunatud arengut“, võttis ta konverentsil kuuldu kokku.

„Samas on neil olemas hariduse arengukava kuni 2035. aastani. Vene kõrgkoolis saab kehtivate seaduste alusel töötada õppejõuna vaid doktorikraadiga, samas 75 protsendil õppejõududest seda ei ole. Muidugi puudub seal praktiline (rakendus)kõrgharidus ja suur puudus on kaasaegset tehnoloogiat tundvatest oskajatest inimestest. Rakenduskõrgharidus, mis kindlustab hea toimetuleku tööturul on euroopaliku hariduse suur pluss“, tõi Sven Andresen välja erinevused.

„MADI pakub koostööpartnerina võimalust kogemusi vahetada erinevates valdkondades, võtkem nende teadmistest parim ja pakkugem omi. Eriti aktuaalsed võiksid olla aktiivõpet, e-õpet ja erialatehnoloogiat toetavad projektid“. „ MADI-l on valmisolek õppetööks ka üle Skype“, kutsub Sven Andresen kolleege üles.


  • Jaga: