Prindi

Verekeskus korraldab Tallinna Tehnikakõrgkoolis doonoripäeva10.10.2016

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama kolmapäeval, 12. oktoobril 11.30-15.00 Tallinna Tehnikakõrgkoolis (Pärnu mnt 62) toimuvale doonoripäevale.

„Tore on üle poole aasta taas Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengite ning töötajatega kohtuda, sest siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev kogukond, kes igal korral on meie doonoripäevi heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Tallinna Tehnikakõrgkoolis 2. märtsil ning siis külastas doonoripäevi kokku 65 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 54 doonoril ning kogusime pea 25 liitrit hinnalist nestet.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Doonoripäevale tulles tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad” .

Verekeskus on ka Instagrammis @verekeskus.


  • Jaga: