Prindi

Covid-19 info

Alates 25.10.2021 on kontrollitud tegevustes lubatud osaleda üksnes vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud täiskasvanutel ning maski kandmine on alates 29.10 kõigile kohustuslik

Täienduskoolituses ja täiendõppes tuleb 25. oktoobrist hakata esitama alates 18. eluaastast COVID tõendit vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele on korraldajatel kohustus alates 1. novembrist kontrollida COVID tõendite kehtivust ainult koos isikut tõendava dokumendiga.

Nakkusohutust saab tõendada välja prinditud või telefoni salvestatud tervisesertifikaadiga (www.digilugu.ee) ning see kehtib koos isikut tõendava dokumendiga. Loe täpsemalt COVID-19 tõendi loomisest ja kasutamisest siit.

Tõend kehtib järgmistel tingimustel:

  1. Lõpetatud vaktsineerimiskuur
  2. COVID-19 haiguse läbipõdemine (kehtib kuni 6 kuud peale põdemist)
  3. COVID-19 haiguse läbipõdemine ning pooleliolev vaktsineerimiskuur (kuni üks aasta peale vaktsineerimise lõppu)

COVID-19 haiguse vastu vaktsineerimist saab tõendada ka paberkandjal kollase vaktsineerimispassiga. Samuti võib tõendiks olla teise riigi andmebaasi väljatrükk, mis on ametlikult kinnitatud.

Juhul, kui inimesel on maskikandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab ta seda kinnitama vastava arstliku tõendiga. Koroonaviiruse delta tüve aerosoolse leviku tõttu on range soovitus kanda meditsiinilisi või nendega võrdsustatud kaitsemaske.

Kolm lihtsat võimalust, kuidas saada vaktsineerima:

  1. Helista telefonil 1247 
  2. Broneeri aeg digiregistratuuris 
    www.digilugu.ee lehele saad logida sisse ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või SMART-ID-ga.
  3. Mine lihtsalt kohale – info ilma eelregistreerimiseta toimuvate vaktsineerimiste kohta on koondatud vaktsineeri.ee veebilehele.

Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on üleval veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/ 

Iga inimese panus on oluline, et pandeemiat peatada. COVID-19 haiguse vastane vaktsineerimine on tõenäoliselt ainus jätkusuutlik lahendus haiguse leviku tõkestamiseks ning normaalse elukorralduse juurde tagasi pöördumiseks.


  • Jaga: